کک زغال سنگ چین به بالاترین حد تقاضا در ۱۷ ماهه رسید

کک زغال سنگ چین به بالاترین حد تقاضا در 17 ماهه رسید

کک زغال سنگ چین به بالاترین حد تقاضا در ۱۷ ماهه رسید

در آینده نزدیک، ۵ درصد افزایش یافت و به حدود ۱۷ ماه گذشته رسید که نگرانی ها نسبت به عرضه تنگ در انتظار کاهش محدودیت های واردات کالاها است.

یک وب سایت صنعتی گزارش داد که برخی از بنادر در شمال شرقی چین بررسی در گمرک بر واردات کک ذغال سنگ متوقف شده است. گمرک در بنادر ذکر شده در این گزارش به خبرگزاری رویترز گفت: “ما این اخطار را دریافت نکرده ایم”.

واردات ذغال سنگ در چین در ماه دسامبر گذشته محدود شده بود، چرا که دولت قصد دارد میزان حمل و نقل سالانه در سطح ۲۰۱۷ را محدود کند. معامله گران همچنین انتظار دارند که واردات زغال سنگ در ماه ژانویه همچنان کم باشد زیرا ممکن است پکن همچنان واردات را محدود کند تا قیمت های زغال سنگ داخلی افزایش یابد. چین در سال  ۲۰۱۸ میزان ۶۴.۹ میلیون تن ذغال سنگ کک تولید کرد که ۶.۴ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

یک کارگزار زغال سنگ استان جنوب ژجیانگ گفت: “هیچ بیانیه ای روشن نیست که سیاست واردات زغال سنگ در سال جاری چه باشد. بنابراین من به مشتریانم گفتم که هیچ سفارشی از خارج از کشور انجام ندهند تا زمانی که متوجه شویم که چه اتفاقی خواهد افتاد”.

مقیاس قیمت دکل کالیگانی در دالیان به میزان ۴.۸ درصد افزایش یافت و به ۱۲۷۵ یوان (۱۹۰.۲۵ دلار) تن رسید که بالاتر از ۴ سپتامبر سال ۲۰۱۷ است. قیمت آن در مقایسه با روزهای پایانی،  ۴.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۲۶۹ یوان رسید. در همین حال، قرارداد سنگین­ترین سنگ آهن در بورس کالا در دالیان در روز پنج شنبه به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید و تقریبا ۱۷ ماه به طول انجامید، زیرا نگرانی ها درمورد اختلالات عرضه پس از وقوع یک فاجعه معدنی در برزیل ادامه دارد. این میزان به میزان ۱.۸ درصدی در ۵۸۸.۵ یوان یک تن رسید. یکی از تاجر مستقر در شانگهای گفت: “مردم هنوز نگران هستند که طرف عرضه ممکن است همچنان به دلیل تصمیم ویل برای کاهش تولید، مشکل داشته باشد. اما هفته آینده در خلالجشن سال نو می توانیم سود بیشتری کسب کنیم زیرا ما نمی­دانیم که در طول بازار چه اتفاقی می افتد.”

شرکت ویل برزیل، بزرگترین معدنچی آهن در جهان، روز سه شنبه گفت که ۱۰ درصد از خروجی خود را به صورت آفلاین در اختیار خواهد داشت؛ چرا که در طول بیش از سه سال، ۱۹ سدبند را لغو کرده است، از جمله ۱۰ سد که پس از سیلاب کشنده در هفته گذشته اتفاق افتاد.

تاجری در شانگهای گفت: “من فکر نمی کنم که استرالیا به اندازه کافی عرضه اضافی به خصوص برای سنگ آهن معادل با کیفیت خروجی ویل داشته باشد است.

به گفته تحلیلگران و معامله گران، خراب شدن سدها ممکن است برزیل را به عنوان بزرگترین صادر کننده آهن تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که افزایش قیمت کالاهای سنگین، خریداران را نسبت به رقبایی متمایل می کند که کالاهای ارزان تر ارائه می دهند. براساس مشاوره خانه فولاد، سنگ معدن آهن برای تحویل به چین، با ۸.۲ درصد افزایش به ۸۵.۳۰ دلار در هر تن رسید.

قرارداد فعال ترابری در بورس اوراق بهادار شانگهای ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۳۷۷۰ یوان یک تن رسید. کویل نورد گرم نیز به میزان ۰.۴ درصد به ۳،۶۱۰ یوان کاهش یافت.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *