چانه زنی­ برای آینده فولاد چین

چانه زنی­ برای آینده فولاد چین

چانه زنی­ برای آینده فولاد چین، اما نگرانی از رشد کم، دستاوردها را محدود می کند

قیمت سنگ آهن چینی و فولاد، پس از کاهش در روز اول معاملات، روز پنج شنبه بهبود یافت. اما با وجود نگرانی­ها در مورد رشد اقتصادی دومین اقتصاد جهان، این رقابت­ها همچنان ادامه دارد.

واکنش­ها به دنبال خبری مبنی بر برنامه­ریزی­های دولت چین برای پروژه­های راه آهن بین شهری در استان­های جیانگسو و آنهوی شروع شد، که مجموع ارزش سرمایه گذاری آن ۳۳.۷ میلیارد دلار است. روند نزولی فولاد چین بهبود یافته است، اما نگرانی از رشد کم، دستاوردها را محدود می کند. بهترین قرارداد میلگرد در بورس اوراق بهادار شانگهای نزدیک به ۲ درصد در برابر ۴۵۵،۳یوان (۵۰۲.۴۸ دلار) در هر تن رسید. کویل نورد گرم با ۱.۳ درصد افزایش به ۳،۳۵۰ یوان رسید.

ریچارد لو، تحلیلگر مشاوره CRU در پکن، می گوید که کاهش پایداری اقتصادی در سال ۲۰۱۹، کاهش تقاضای سنگ آهن در سال ۲۰۱۹ را به دنبال دارد. وی می­گوید: ” قیمت­ها در سال آینده پایدار نخواهند بود و بازار فیزیکی فولاد همچنان بسیار نزولی است و ما هنوز هم فکر می کنیم که واقعا به دلیل تقاضای پایین است”.

یک مجله بانک مرکزی در روز چهارشنبه گفت که رشد اقتصادی چین به دلیل افزایش مشکلات می تواند در سه ماهه اخر سال به کمتر از ۶.۵ درصد کاهش یابد. قیمت فولاد در روز چهارشنبه پس از ناامیدی از اطلاعات اقتصادی چین کاهش پیدا کرد.

لو گفت: “افزایش قیمت امروز ممکن است فقط نوعی اصلاحی صعودی باشد.” لو گفت، با توجه به این که پیش بینی می شود از کارخانه های فولاد نیز انتظار می رود که این کارخانه ها از بین بروند، که معمولا سه یا چهار هفته قبل از تعطیلات سال نو چینی اتفاق می افتد. هم چینین بسیار بعید است که طرح هزینه­های زیربنایی و حمایت­های قابل توجه برای قیمت مواد اولیه فولاد و تولید مواد اولیه در این مرحله ثبات ایجاد کند.

کمیته ملی توسعه و اصلاحات در بیانیه­ای در وب سایت خود در روز چهارشنبه اعلام کرد که هشت پروژه قطار شهری با طول کل ۱۰۶۳ کیلومتر و ۹۸۰ کیلومتر در جیانگسو انجام می­شود.

لو می گوید که باید تا اعلام جزئیات طرح صبر کرد، و همچنین اشاره کرد که بار بدهی­های چین ممکن است توانایی چین را برای تأمین چنین پروژه­هایی محدود کند.

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *