هند دومین تولید کننده بزرگ جهانی در صنایع فولاد خام

هند دومین تولید کننده بزرگ جهانی در صنایع فولاد خام

هند دومین تولید کننده بزرگ جهانی در صنایع فولاد خام

هند توانسته ژاپن را به عنوان دومین تولید کننده فولاد خام جهان پشت سر ­گذارد. تولید فولاد خام این کشور در سال  ۲۰۱۸ برابر با ۴.۹ درصد افزایش یافته و به ۱۰۶.۵ میلیون تن رسیده است. در حالی که تولید ژاپن ۰.۳ درصد به ۱۰۴.۳ میلیون تن رسیده است. توسعه این طرح ابتکاری وزارت فولاد را برای دستیابی به ظرفیت تولید ۳۰۰ میلیون تن تولید تا سال ۲۰۳۰ پشتیبانی خواهد داد. دولت همچنین تلاش می کند تا در خلال سیاست­های مختلف مانند تقویت زیرساخت­ها و خانه­سازی، مصرف فولاد در سرتاسر هند را افزایش دهد.

سازمان فولاد جهانی در بروکسل، اطلاعاتی را از ۶۴ کشور تولیدکننده فولاد جمع ­آوری کرده است و می­گوید تولید فولاد خام جهانی به ۱۸۰۸.۶ میلیون تن در ۲۰۱۸ رسیده است که این میزان ۴.۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. در سراسر دنیا تولید فولاد خام افزایش داشته است و در این حالی است که در اروپا چنین پیشرفتی خاصل نشده است.

چین نیز با خروجی تولیداتی­ای که ۶.۶ درصد پیشرفت داشته است توانسته به ۹۲۸.۳ میلیون تن در سال گذشته برسد و در صدر تولیدکنندگان قرار بگیرد. در این فرآیند، سهم تولید خام فولاد به ۵۱.۳ درصد از ۵۰.۳ درصد در ۲۰۱۷ رسیده است. تولید فولاد آسیا به ۱۲۷۱.۱ میلیون تن رسیده است که برابر با ۵.۶ درصد افزایش است. به گفته همین منبع، تولیدی کره جنوبی ۷۲.۵ میلیون تن می­باشد.

خبرگزاری فولاد جهانی نیز در آخرین گزارش خود خاطرنشان کرد که تولید فولاد خام چین در سال ۲۰۱۸ با ۶.۶ درصد افزایش به ۹۲۸.۳ میلیون تن رسیده و از ۸۷۰.۹ تن در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است. سهم چین در سال ۲۰۱۸ به ۵۰.۳ درصد و در سال ۲۰۱۸ ۵۱.۳ درصد افزایش یافته است.

“تولید فولاد خام هند در سال ۲۰۱۸ در ۱۰۶.۵ میلیون تن افزایش یافته است که تا ۴.۹ درصد از ۱۰۱.۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است. به این معنی است که هند جای ژاپن را به عنوان دومین کشور تولید کننده فولاد در جهان گرفته است. به گفته فولاد جهانی، ژاپن در سال ۲۰۱۸ ، میزان ۱۰۴.۳ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۰.۳ درصد نسبت به  ۲۰۱۷ کاهش داشته است.

تولید فولاد خام جهانی در سال ۲۰۱۸ به ۱۸۰۸.۶ تن در سال ۲۰۱۸ رسیده است که از میزان ۱۷۲۹.۸ تن در سال ۲۰۱۷ ، ۴.۶ درصد افزایش یافته است.

 

کشورهای دیگر در لیست ۱۰ کشور تولید کننده فولاد عبارتند از ایالات متحده که در رتبه چهارم قرار دارد: این کشور در سال ۲۰۱۸ فولاد خام را به میزان ۸۶.۷ میلیون تن تولید کرده است، کره جنوبی (۷۲.۵ میلیون تن) در رتبه پنجم، روسیه (۷۱.۷ میلیون تن) در رتبه  ۶، آلمان (۴۲.۴ میلیون تن) در رتبه ۷، ترکیه (۳۷.۳ میلیون تن) در رتبه ۸، برزیل (۳۴.۷ میلیون تن) در رتبه ۹ و ایران (۲۵ میلیون تن) در رتبه ۱۰ قرار دارند.

در میان کشورهای دیگر، ایتالیا ۲۴.۵ میلیون تن فولاد خام در سال ۲۰۱۸، فرانسه (۱۵.۴ میلیون تن) و اسپانیا (۱۴.۳میلیون تن)، اوکراین (۲۱.۱ میلیون تن) تولید کردند.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *