صادرات فولاد: مهم ترین عوامل و تاثیرات

صادرات فولاد اهن بیست

در جدیدترین گفتگوی مسئولین حوزه فولاد مهندس فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به مهم ترین عوامل در صادرات فولاد از جمله رقابت و قیمت اذعان داشت صنعت فولاد ایران در رقابت با کشورهای CIS  نظیر روسیه و اوکراین تلاش میکند تا سهم خود را با توجه به شرایط جدید از بازارهای صادراتی حفظ نماید.

مهندس ارزانی نقش دولت را با فراهم کردن تسهیلات صادراتی و افزایش محرک ها از طریق اقدامات تشویقی بسیار پررنگ دانست تا به این واسطه فولادسازان با اطمینان خاطر بیشتری به صادرات بپردازند.
وی افزود: به دلیل تحریم، مشکلاتی در نحوه بازگشت ارز ایجاد شده و بهتر آن است در کنار اقداماتی که شرکت ها در این زمینه انجام می دهند، ستادی در وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه تشکیل شود. از آنجا که جابجایی و نقل و انتقال پول در صادرات، موضوع مهمی است و با این اقدام و حمایت های انجمن تولیدکنندگان فولاد، روند فعلی مدیریت خواهد شد. بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کشور و ثبت در سامانه نیما نیز بسیار قابل توجه است. در واقع شرکت ها نیازهای ارزی دارند و بخشی از ارز بازگردانده شده به کشور می بایست صرف تامین نیازهای ارزی شود که تا حدودی مرتفع شده اما مجوزهای لازم دیگری نیز باید صادر شود.

شرکت فولاد هرمزگان دومین کارخانه بزرگ تولید فولاد بعد از انقلاب، در کنار خلیج نیلگون همیشه فارس در زمینی به مساحت ۹۵ هکتار در ۱۳ کیلومتری غرب شهر بندرعباس و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع شده است. با وجود این شرکت استان هرمزگان به قطب سوم فولاد کشور تبدیل می گردد. فولادهای تولیدی در شرکت فولاد هرمزگان عمدتاً فولادهای کربنی برای کاربرد رول و ورق به صورت نورد گرم و سرد می باشد.

در پیام تبریک سال جدید مهندس ارزانی اعلام کرد که با ساخت فاز دوم کارخانه فولاد سازی ظرفیت تولید به دو برابر افزایش می یابد و پس از آن با راه اندازی نورد گرم، زنجیره تولید در این شرکت تکمیل می شود و فولاد هرمزگان به یمی قطب های صادرات فولاد کشور تبدیل خواهد شد.

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *