عملکرد واحدهای تولید فولاد

عملکرد واحدهای تولیدی

گزارش های منتشر شده از عملکرد واحدهای تولیدی حاکی از آن است که با پایان فصل بهار مجموع تولید شمش فولادی (مجموعه های مبارکه، خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی یزد، کاوه جنوب، فولاد خراسان، چادرملو، فولاد ارفع و فولاد بناب) به رقم پنج میلیون و ۲۱۳ هزار و ۷۱۱ تن رسیده است و این میزان در مقایسه با سه ماهه نخست سال ۹۷ رشد سه درصدی را داشته است.

در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته افزایش ۱۰ درصد در مجموع عملکرد مجموعه های ذکر شده وجود داشته است و در خرداد ماه ۹۸ هم به رقم یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۳۵ تن رسید.

بیشترین میزان تولید سه ماهه شمش مربوط به فولاد مبارکه با رقم ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۲۸۱ تن بود و کمترین هم از آن فولاد بناب با رقم ۴۷ هزار و ۲۹۵ تن ثبت شد. بیشترین رشد تولید مربوط به فولاد بناب با رشد ۸۷ درصدی همراه بوده است و فولاد خوزستان و فولاد خراسان در مقایسه با سه ماهه ابتدایی ۹۷ عملکرد یکسان داشتند.

در بخش محصولات فولادی فولاد مبارکه با میزان یک میلیون و ۴۶۱ هزار و ۱۶۹ تن بالاترین سهم را به ثبت رسانده است و گروه ملی صنعتی فولاد ایران هم در مجموع برای میلگرد، تیرآهن و لوله توانست با ۲۸ هزار و ۹۷۱ تن کمترین سهم دوره سه ماهه را داشته است.

از فولاد ایران بیشتر بخوانید.

بر اساس آمار ۱۱تولیدات واحدهای فولاد سازی (مبارکه، سبا، ذوب آهن، فولاد آذربایجان، خراسان، آلیاژی، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد، اکسین، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری و فولاد بناب) در سه ماهه امسال به رقم سه میلیون و ۱۱۶ هزار و ۳۵۸ تن رسید که افزایش هفت درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می دهند. در خرداد ۹۸ مجموع تولید یک میلیون و ۴۸ هزار و ۷۸۴ تن را ثبت شده است که نسبت به زمان مشابه در سال ۹۷ ۱۴ درصد رشد را نشان می دهد و سهم خرداد ماه از کل عملکرد سه ماهه به رقم ۳۳.۶ درصد رسیده است. رشد تولید ۱۴۵ درصد برای نورد و لوله اهواز در سه ماهه امسال بالاترین میزان افزایش را ثبت کرد.

برای اطلاع از اخرین قیمت ها در بازار میلگرد و سایر فلزات به سامانه آهن ۲۰ پیوندید.

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *