صنعت ساخت و ساز در امارات متحده عربی تقاضای فولاد می کند

صنعت ساخت و ساز در امارات متحده عربی تقاضای فولاد می کند

پیش بینی می شود که مصرف فولاد در امارات متحده عربی بین سال های ۲۰۱۶-۲۰ به میزان ۸ درصد افزایش یابد

کارشناسان  فولاد فب (SteelFab 2019) می گویند تقاضا برای محصولات فولادی در امارات متحده عربی و منطقه شورای همکاری خلیج فارس، به دلیل احداث خط لوله قوی در پروژه های ساخت و ساز و هم چنین آماده سازی کشور برای نمایشگاه دبی Expo 2020  افزایش یافته است.

نسخه ۱۵ این رویداد توسط شیخ خالد بن عبدالله القاسمی، رئیس اداره گمرک و بندر شارجه افتتاح شد، و بیش از ۳۰۰ شرکت که بعضی از تولید کنندگان و تامین کنندگان برجسته جهان را نمایندگی می کنند، گرد هم می آورد. شرکت کنندگان در نمایشگاه آخرین نوآوری های متعلق به بیش از ۱۰۰۰ برند که متخصص در زمینه جوشکاری، برش، سنگ کاری، ماشین آلات لوله و لوله و سایر فن آوری ها و روش­ها هستند را نشان خواهند داد. کارشناسان این رویداد همچنین از آخرین راه حل های نوآورانه ای که چالش های روزانه شرکت ها و کارخانجات هستند مانند سیستم های با ظرفیت بالا برای مدیریت پانل ها و سیستم های میلگرد را صحبت خواهند کرد.

به گفته انجمن جهانی فولاد، تقاضای جهانی فولاد در سال ۲۰۱۸ افزایش ۱.۸ درصدی داشته است. این انجمن همچنین تخمین زده است که تقاضا در سال ۲۰۱۹ به میزان ۰.۷ درصد افزایش خواهد یافت و به ۱.۶۳ میلیارد تن در سال ۲۰۱۹ خواهد رسید. کارشناسان گفتند که تولید فولاد در سراسر شورای همکاری خلیج تقسیم شده است و تقاضای امارات متحده عربی برای محصولات فولادی و فولاد آن را یکی از بزرگترین مصرف کنندگان منطقه خلیج فارس کرده است. منطقه همچنان به افزایش سرمایه گذاری های خود در پروژه های ساخت و ساز، عمدتا در آماده سازی رویدادهای بزرگ مانند نمایشگاه جهانی ۲۰۲۰ در دبی و جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر است. پیش بینی شده است مصرف فولاد در امارات متحده عربی در سال ۲۰۰۸ میلادی به میزان ۸ درصد رشد کند.

عبدالله سلطان الویس، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع شارجه، بر اهمیت SteelFab به عنوان یک انجمن سالانه برای صنعت فلزات منطقه و جهان برای کشف آخرین محصولات و فن آوری تاکید کرد. وی همچنین اشاره کرد که این رویداد در راستای برنامه های امارات متحده عربی برای افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی خود از زمان فعلی ۱۴ تا ۲۰ درصد در سال ۲۰۲۱ است، به ویژه از آنجا که انتظار می رود که تقاضا برای محصولات آهن و فولاد با توجه به هزینه های بخش های زیربنایی کشور همچنان افزایش یابد.

طبق گفته Fitch Solutions، صنعت ساخت و ساز Mena در سال ۲۰۱۹ به طور متوسط ۷.۵ درصد رشد می کند و سالانه تا سال ۲۰۲۲ سالانه به میزان ۶. ۸ درصد افزایش می یابد. در همین حال، امارات متحده عربی در حال حاضر بر اساس پلت فرم هوش مصنوعی شبکه BNC، خط لوله ساختمانی از ۱۱،۳۳۴ پروژه با ارزش ۲۷۲.۷ میلیارد دلار تا پایان نوامبر ادامه دارد.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *