توافق قطعه‌سازان با دولت برای تکمیل ۱۹۰هزار خودرو

توافق قطعه‌سازان با دولت برای تکمیل ۱۹۰هزار خودرو

در تازه ترین اقدام دولت برای تکمیل ۱۹۰ هزار خودرو، قطعه سازان پای میز مذاکره آمدند.

سخنگوی انجمن سازندگان قطعات با اعلام این مطلب افزود: مطالبات قطعه‌سازان از رنو پارس امروز تعیین تکلیف شد و با پرداخت بخشی از مطالبات قطعه‌سازان، تا ۴۰روز دیگر خودروهای ناقص راهی بازار خواهند شد.

فرهاد بهنیا با بیان اینکه در این جلسه تعیین تکلیف مطالبات قطعه‌سازان خودرو از رنو پارس مطرح شد، افزود: رنو پارس به دلیل آنکه نمی‌توانست طلب خود را از خودروسازان دریافت کند، مطالبات قطعه‌سازان را پرداخت نمی‌کرد به نحوی که کشمکش رنوپارس و خودروسازان وضعیت قطعه‌سازان را بلاتکلیف کرده بود. در نهایت قرار شد بر اساس صورتجلسه‌ای با امضاء خودروسازان، طلب رنوپارس از خودروسازان به صورت مستقیم به حساب قطعه‌سازان واریز شود.

وی افزود: باید مشخص شود کدام شرکت خودروساز بیشترین مطالبات را داشته و عامل اصلی نقص ۸۰ درصد خودروهای کف کارخانه چه بوده است؟ این در شرایطی است که برآوردهای ما نشان می‌دهد یک شرکت بزرگ قطعه سازی در حال خرید بخش عمده‌ای از سهام شرکت‌های خودروسازی است و البته در گذشته نیز بخشی از سهام را خریداری کرده است.

سال گذشته این مقام مسئول  با توجه به قراردادهایی که شرکت رنو و پژو بعد از برجام با ایران امضا کردند، توضیح داد: تعداد بالایی خودرو در بازار بکر ایران فروخته شد به نحوی که برآوردها نشان داد که رنو ۱۱۵ هزار دستگاه و پژو ۳۰ تا ۴۰ هزار دستگاه خودرو فروختند.

محمد شه پری عضو هیأت مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در نشست دیروز گفت: در سال ۹۶ و ۹۷ تحمیل قیمت به خودروسازان باعث شد تا ایران خودرو با زیان ۷ هزار میلیارد تومانی روبه‌رو شود و سایپا نیز به همان میزان ضرر کرد، اما در حال حاضر برخی معتقدند که در صنعت خودرو انحصار وجود دارد؛ این در شرایطی است که باید به صراحت گفت که این انحصار در عرضه مواد اولیه از جمله مس، آلومینیوم، فولاد و پتروشیمی نیز وجود دارد. البته در جلسه‌ای با معاون وزیر صنعت اعلام شد که قطعات الکترونیک بیشترین سهم را در کسری قطعات خودروهای کف کارخانه دارند و برخی قطعات طوری تولید شده‌اند که قطعات متصل به آنها نیز باید به طور خاص توسط تولیدکننده همان قطعه اولی ارائه شود که نوعی انحصار را به وجود می‌آورد.

به نیا پس از جلسه دیروز بهترین راه حل این مساله را در این دانست که اسم تیراژ تولید خودرو تغییر پیدا کند و به‌نوعی تیراژ تولید متناسب با قابلیت تحویل محصولات به مردم باشد. هم چنین وزیر صنعت به خودروسازان دستور داد تا تیراژ تولید را متناسب با قابلیت تحویل خودروها به مردم تغییر دهند.

با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، لیست جدید قیمت‌های قطعات به شورای رقابت ارسال و بعد از اعمال نظر این شورا به تنظیم بازار ارائه می­شود تا در نهایت تصمیم مناسب در در خصوص قیمت‌گذاری قطعات خودرو نیز اعمال گردد.

وزیر صنعت نیز به خودروسازان تأکید کرد تا اقدامات لازم را برای تکمیل خودروهای ناقص انجام دهند که به‌نظر می‌رسد با پرداخت مطالبات قطعه‌سازان این موضوع تا ۴۰ روز آینده حل شده و خودروها راهی بازار شود.

برای آگاهی از اخرین قیمت و عرضه مواد اولیه مانندمس، آلومینیوم، و انواع فولاد به آهن ۲۰ مراجعه کنید. 

 

 

 

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *