تحریم‌های جدید و تاثیر آن بر بازار آهن ایران

تحریم‌های جدید آمریکا در زمینه فولاد

تحریم‌های جدید دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در شب چهارشنبه و در سالروز خروج این کشور از برجام اعلام شد.

بزرگترین منابع درآمدی دولت ایران بعد از نفت، صنایع آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران را تحریم کرده است. وی اذعان داشت این اقدام صادرات فلزات صنعتی ایران را هدف قرار خواهد داد و به کشورهای دیگر هشدار داد تا از این پس ورود فولاد و سایر فلزات ایرانی به بنادر خود را محدود و به صفر رسانند. این اقدام جدید موجب شد تا سایه­‌ای از ابهام بر سر بازار آهن ایران گسترده شود و واکنش مسئولان این حوزه را در پی داشته باشد.

در گزارشی که در روزنامه دنیای اقتصاد منتشر شده است به نقل از محمد چیت ساز، کارشناس بازار فولاد آماده است: ایران صاحب چرخه کامل تولید فولاد به عنوان کالای استراتژیک است و با بهره‌مندی از برنامه‌ریزی درست و سیاست­‌های پایدار می­‌تواند به یکی از پنج کشور برتر در زنجیره فولاد تبدیل شود. وی در بخشی از اظهارات خود می­‌افزاید: نگاه ما به تحریم‌های جدید فلزات بیشتر مایل به فرصت است تا تهدید، اگرچه تحریم‌ها تهدیدکننده نیز هستند، اما باور ما این است که تهدید فقط گریبانگیر شرکت‌های بزرگ و نامی دولتی است.

از این رو وی تحریم فلزات را بهترین فرصت برای بخش خصوصی دانست که با تعامل با بنگاه‌های تجاری کوچک و متوسط خارجی، و با هم‌افزایی با بخش دولتی و با کمک دولت، فرصتی طلایی برای سرمایه‌گذاران خارجی باشد و با استفاده از منابع در دسترس، باعث بومی‌سازی تکنولوژی‌های نوین شود و همزمان بتوانند تولید را به حد نیاز و توان بالا ببرند.

 

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *