بهای سنگ‌آهن به ۱۲۰ دلار نزدیک می شود

بهای سنگ‌آهن به ۱۲۰ دلار نزدیک می شود

بهای سنگ‌آهن به ۱۲۰ دلار نزدیک می شود. این رقم نه‌تنها به عقب بازنگشته بلکه درحال تثبیت است و حتی مایل به رشد بیشتر است. این روند از مارس ۲۰۱۴ شروع شده و ا کنون سنگ‌آهن رکورد جدیدی را برای خود رقم می زند. بنابراین، سنگ‌آهن در روزهای سخت بازارهای کالایی، یکی از بهترین کارنامه‌های معاملاتی در جهان را نشان می‌دهد و همین داده را می‌توان یک حامی قدرتمند برای بازار فولاد جهانی به شمار آورد.

پس از سنگ‌آهن پالادیوم با ۶۴ درصد رشد سالانه در رتبه دوم در بازارهای جهانی قرار می‌گیرد. در ماه ژوئن (ماهی که به پایان رسید) بهای سنگ‌آهن در بازار چین رشد ۶/ ۱۶ درصدی داشت و در همین زمان نیز گندله افزایش نرخ ۹/ ۵ درصدی را نشان داد و به این معنا بود که جهت‌گیری اصلی بازار بر نوسان قیمت‌های سنگ‌آهن دانه‌بندی شده قرار دارد.

در حال حاضر، بهای سنگ‌‌آهن با عیار ۶۲ درصد برای تحویل در سواحل بندر چیندائو در چین با ۴۵ سنت افزایش به ۱۱۸ دلار و ۴۷ سنت رسیده است. متال بولتن مجله اخبار فلزات و آهن، بهای هر تن سنگ‌آهن با عیار ۶۲ درصد و البته آلومینای پایین ۱۱۹ دلار و ۶۴ سنت گزارش می کند که ۶۷ سنت بالاتر از قیمت‌های پیشین ارزیابی می‌شود. روند صعودی بهای سنگ‌آهن در بازارهای جهانی از اواخر نوامبر سال گذشته آغاز شد و تاکنون به‌صورت کلی ادامه داشته است با توجه به تداوم مشکلات در فاز تولید سنگ‌آهن پرعیار در جهان و با توجه به مصرف این‌گونه سنگ‌آهن به‌دلیل مسائل زیست‌محیطی د جهان با محوریت چین، احتمال رشد نرخ بیشتر هم وجود خواهد داشت.

برای اطلاع از اخرین قیمت ها در بازار آهن و فولاد به آهن ۲۰ مراجعه کنید.

به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، قیمت فولاد برای انواع مختلف مصنوعات آن در بازارهای جهانی در دو روند متفاوت نوسان می‌کند. در بازارهای شرقی با محوریت چین شاهد افزایش قیمت‌های پیشنهادی هستیم ولی در بازارهای غربی با محوریت کشورهای مشترک المنافع (سابق) موسوم به CIS افت نرخ را مشاهده می شود. این درحالی رخ می‌دهد که فصل باران‌های موسمی در شرق آسیا مخصوصا شمال چین فرا رسیده است و یک داده محدودکننده جدی در برابر رشد حجم تقاضا به‌شمار می‌رود. از سوی دیگر در روزهای گرم سال در این منطقه به دلیل کاهش راندمان تولید یا مشکلات احداث واحدهای مسکونی با یک عقبگرد شکننده در حجم تقاضای فولاد مخصوصا فولادهای ساختمانی روبه‌رو هستیم و با توجه به این شرایط، رشد قیمت‌های صادراتی فولاد در شرق آسیا و دقیق‌تر برای بازار چین در تضاد است. رشد قیمت‌های پیشنهادی در بازار فولاد چین به دلیل رشد قیمت سنگ‌آهن و محصولات فولادی و هم چنین خوش‌بینی حاصل از برطرف شدن جنگ تجاری چین و آمریکاست که هر دو مشکلات و واقعیت هایتقاضا را در بر نمی‌گیرد.  در کل در بازارهای جهانی با یک شبه‌رکود روبه‌رو هستیم و این داده در گام اول حجم تقاضا را هدف قرار داده است. در این شرایط بهتر است خوش‌بینی به رشد مستمر بهای فولاد و همچنین سنگ‌آهن را اندکی تعدیل کنیم، ولی این به معنی عدم امکان رشد قیمت‌های سنگ‌آهن و فولاد به‌صورت موقتی و مقطعی نیست.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *