تصویب استثناهای تعرفه­ های فولادی

تصویب استثناهای تعرفه­ های فولادی

استثناهای تعرفه­ های فولادی که در اختیار خریداران قرار می­گیرد تصویب شده است، اما هنوز گیج کننده است!

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، هرچند “اداره بازرگانی از ۱۷ دسامبر حدود ۷۵ درصد از ۱۹۰۰۰ درخواست را که برای حذف تعرفه ­های فولاد خارجی از محصولات خود که در ماه مارس به اجرا در آمد، صادر کردند، تولید کنندگان و سایر واردکنندگان می گویند برخی از درخواست های محرومیت خود را هنوز رد کرده اند به دلایلی که به طور کامل به آنها توضیح داده نمی شود. ”

به عنوان مثال، به گفته WSJ، یک وارد کننده لوله ضد زنگ (استنلس استیل) ادعا می کند که استثنائات اعطا شده به رقیب آنها تقریبا برابر با کسانی است که خودشان درخواست کرده­ اند. منبع خبر نیز بر اساس گزارشات متعدد که از بسیاری از تولید کنندگان بدست آورده است معتقد است در روند فرآیند استثنا و حذف، هنوز هم عدم قطعیت وجود دارد. با توجه به این مقاله، تولید کنندگان داخلی فولاد در مورد استثنائات اعطا شده برای واردات فولاد توافق ندارند.

واردات فولاد ایالات متحده از ژاپن و تایلند شامل معافیت از تعرفه­ های جدید دولت ترامپ شده است، در حالی که درخواست کانادا و برزیل رد شده است.

تقاضا برای تصمیم ­گیری حذف هزاران تعرفه توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده که در وب منتشر شده است نشان می دهد که مقامات نیازمند واردات فولاد و آلومینیوم به ایالات متحده هستند. ریل­ راه آهن و فلز برای قوطی مواد غذایی از جمله محصولاتی هستند که از تعرفه­ ها معاف شده­ اند، در حالیکه درخواست حذف تعرفه ­ها از سیم مورد استفاده در ساخت قطعات اتومبیل و فولاد مورد نیاز تیغه­ های صنعتی، رد شده است.

زمانی­که رئیس جمهور دونالد ترامپ در ماه مارس تعرفه­ های ۲۵ درصدی در واردات فولاد و ۱۰ درصدی در آلومینیوم برای محافظت از تولیدکنندگان داخلی اعلام کرد، دولت برای شرکت­هایی که خواستار معافیت هستند، در صورت ارایه مدارک مبنی بر اینکه فولاد مورد نیاز آنها را نمی توان در ایالات متحده تولید کرد، این امکان را فراهم آورد.  نتیجه این است که مقامات دولتی ایالات متحده مسئولیت ده ­ها هزار تصمیم­ گیری را بر عهده بگیرند که تأثیر قابل توجه­ی در هزینه­ های کسب و کار دارند. در تاریخ ۲۰ اوت بیش از ۳۸۰۰۰ درخواست برای حذف تعرفه ­ها و بیش از ۱۷۰۰۰ اعتراض از تولیدکنندگان فولاد و آلومینیوم ایالات متحده مورد بحث قرار گرفته است که این معافیت ها باید رد شود. فرایند مشابهی برای تعلیق تعرفه ­های دولت بر روی کالاهای واراداتی از چین ایجاد شده است، که تعداد محصولات مورد نظر برای تصمیم گیری در دولت را افزایش می دهد.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *