کمترین رشد اقتصادی بریتانیا از سال ۲۰۰۹ تاکنون

کمترین رشد اقتصادی بریتانیا از سال 2009 تاکنون

اقتصاد بریتانیا از سال ۲۰۰۹ و با نزدیک شدن براگزیت، کمترین رشد را داشته است.
اتاق بازرگانی بریتانیا در روز سه شنبه پیش بینی می کند که رشد اقتصادی بریتانیا در سال جاری و در سال ۲۰۱۹ به دلیل ضعف سرمایه گذاری در بخش تجاری و کاهش تقاضای مصرف کننده و با نزدیک شدن براگزیت در ضعیف ترین حالت خود و در رکود به سر می برد.
لابی تجاری می گوید که رشد در سال ۲۰۱۸ ممکن است به میزان ۱.۲ درصد کاهش یابد، در حالی که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۹ به ۱.۳ درصد برسد، که این دو ضعیف ترین سال ها از زمانی است که بریتانیا پس از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۹ پشت سر گذاشته است. در حالی که براگزیت تنها عامل موثر بر تجارت و معاملات نیست، در حالی که بسیار مهم است  عدم اطمینان نسبت به رابطه آینده کشور با اتحادیه اروپا باعث شده است تا بسیاری از شرکت ها برای برنامه ریزی های رشد خود اقدام نکنند. اقتصاد بریتانیا پس از رفراندوم براگزیت در سال ۲۰۱۶ دچار رکود شده است و مادامی که برنامه ریزی شده است تا بریتانیا در روز ۲۹ مارس از اتحادیه اروپا خارج شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که کسب و کارها و مصرف کنندگان دسترسی بدون تعرفه به کالاهای اروپایی را داشته باشند. بی سی سی معتقد است ضعف استرلینگ نسبت به دلار و احتمالا یورو همچنان منجر به مصرف درآمد غیرمستقیم مصرف کنندگان و افزایش تورم خواهد شد، در حالی که سرمایه گذاری های تجاری به دلیل کاهش ۶ درصدی در سال جاری و به سختی در آینده رشد می کند.
به طور جداگانه، موسسه سلطنتی نقشه برداران پیش بینی کرد که قیمت خانه ها در سال آینده، برای اولین سال از سال ۲۰۱۲ ، به دلیل عدم قطعیت براگزیت و ناتوانی بسیاری از خریداران در پرداخت هزینه های بالاتر بدون رشد خواهد بود. هیو ادگار گفت: “در پس این، به نظر می رسد رشد قیمت خانه ها در سطح بریتانیا راکد شود، گرچه فقدان عرضه و یک بازار با ثبات احتمالا مانع روند منفی خواهد شد.” RICS افزود: تعداد خانه های فروخته شده احتمالا سال آینده حدود ۵ درصد کاهش خواهد یافت.
ریکس افزود: تعداد خانه های فروخته شده احتمالا سال آینده حدود ۵ درصد کاهش خواهد یافت.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *