کاهش ارزش دلار امریکا در قیاس با همتایانش: امید به مذاکرات به ارزش دلار استرالیا افزود.

کاهش ارزش دلار امریکا در قیاس با همتایانش: امید به مذاکرات به ارزش دلار استرالیا افزود.

کاهش ارزش دلار امریکا در قیاس با همتایانش: امید به مذاکرات به ارزش دلار استرالیا افزود.

در پی تعلیق شرایط سخت گیرانه بانک مرکزی امریکا و شروط معامله برای تجار ارزش دلار در مقایسه با همتایانش در روز دوشنبه کاهش یافت.

ریسک­پذیری در بازار تجارت آسیا به لطف تسریع معاملات پولی چین در روز جمعه افزایش یافت که منجر به  کاهش شدید شاخص اقتصادی شد. امید است واشنگتن و پکن بتوانند معامله جامع تجاری را در آینده نزدیک انجام دهند.

ارزش یورو ۰.۲۲ درصد نسبت به دلار را افزایش داشت در حالیکه دلار استرالیا، که اغلب به عنوان شاخصی از ریسک پذیری جهانی شناخته می شود، ۰.۲ درصد رشد کرده و از ۲۰ دسامبر به بالاترین سطح خود رسید. هم چنین، در برابر ین، دلار سبز ۰.۴۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۸.۰۹ رسید.

مایکل مک کارتی، استراتژیست بازارهای اصلی در CMC Markets در سیدنی، گفت: “جریان خبر که ما از روز جمعه دیده ایم، هیجان بازار را از به شدت افزایش داده است. ” بازار قطعا گفته­های رییس فدرال رزرو را دوست داشت که باعث واکنش منفی برای ارزش دلار شد “.

مک کارتی همچنین گفت “شکاف چین که در شرایط رزرو بانک به وجود آمده، بسیار مهم است و قیمت کالاها را افزایش داد، این باید برای دلار استرالیا حمایت کند”. پائول در روز جمعه به انجمن اقتصاد آمریکا گفت که صندوق بین المللی پول در مسیر پیش بینی شده از افزایش نرخ بهره نیست و این به حساسیت و خطرات نزولی قیمت ها در بازار می افزاید. به رغم ادعاهای روز جمعه، که قوی­تر از داده­های شغلی مورد انتظار امریکا در ماه دسامبر است، بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بزرگترین اقتصاد جهان در حال از دست دادن حرکت است و افزایش بیشتر نرخ ها آخرین چیزی است که نیاز دارد. نظرات پائول که بانک مرکزی “آماده تغییر موقعیت سیاست” است، موجب تقویت اعتماد سرمایه گذاران شد و سهام ایالات متحده را روز جمعه افزایش داد.

دلار در سال ۲۰۱۸ نسبت به ارزهای دیگر ارزشمندتر بود، زیرا بانک فدرال تنها بانک مرکزی بزرگ برای افزایش نرخ بهره بود. اگر بانک فدرال در سال ۲۰۱۹ نرخ بهره را بپردازد، تحلیلگران می گویند که احتمال افزایش قیمت دلار بیشتر است. بازده بازپرداخت خزانه داری ایالات متحده ۲ ساله و ۱۰ ساله در طی دو هفته گذشته به شدت کاهش یافته است و این نشان می دهد که معامله گران احتمال کمی برای افزایش نرخ بهره بانکی در سال جاری و افزایش احتمال کاهش رشد اقتصادی در بزرگترین اقتصاد جهان مشاهده می کنند.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *