کارخانه نورد میلگرد و مفتول گروه ملی بازگشت!

کارخانه نورد میلگرد و مفتول گروه ملی بازگشت!

کارخانه نورد میلگرد و مفتول گروه ملی، تولید سایز ۴۰ میلگرد پس از چهار سال، در راستای احیای این شرکت و بازپس گرفتن سهم بازار، در این گروه فولادی راه اندازی شد. به گفته پیمان مسلمی، سرپرست معاونت فنی و بهره برداری شرکت گروه ملی فولاد صنعتی ایران، این کار موجب می شود تا در اقتصاد منطقه به ویژه در حوزه خودکفایی ملی تاثیر گذار باشیم و علاوه بر تکمیل سبد فروش، گام مهمی در راستای بی نیازی از واردات محصولات مشابه برداریم.

به عنوان نخستین کارخانه نورد کشور خط تولید میلگرد گروه ملی فولاد ایران، با هدف تولیدمیلگردهای ساده، آجدار و نبشی در سال ۱۳۴۲ تأسیس شد. در سال ۱۳۴۶ با ظرفیت اسمی سالیانه ۶۵۰۰۰ تن به بهره‌برداری رسید و در سال ۱۳۵۲ خط تولید مفتول نصب و در سال ۱۳۷۲ با اجرای طرح توسعه، ظرفیت اسمی به ۵۰۵ هزار تن افزایش یافت. مواد اولیه کارخانه شمش فولادی با مقطع ۱۰۰*۱۰۰ و ۱۳۰*۱۳۰ میلیمتر مربع و محصول آن انواع میلگردهای ساده و آجدار از سایز ۱۶ تا ۴۰ و مفتول ساده و آجدار از سایز ۵/۵ تا ۱۲ میلیمتر مربع (قطر) است.

مسلمی در مصاحبه با خبرگزاری ها در باره جز ئیات این طرح افزود: این کارخانه پس از انجام آزمایش اولیه برای تولید میلگرد با سایزهای ۴۰، ۴۵، ۵۰ آماده می شود .

گروه ملی صنعتی فولاد ایران در سال ۱۳۴۲ به عنوان نخستین کارخانه نورد فولاد کشور در اهواز تاسیس شد و در سال ۱۳۸۸ با هدف خصوصی سازی به یکی از شرکت های زیر مجموعه امیر منصور آریا واگذار شد ولی با کشف اختلاس ۳۰ هزار میلیارد ریالی و ارتباط آن با ۲ بانک بزرگ کشور در سال ۱۳۹۰ مدیریت آن به طور موقت در اختیار دادگستری قرار گرفت و درنهایت در اسفند ۱۳۹۵ به بانک ملی واگذار شد.

بر اساس گزارش ها، پیش از این، مصوبه بانک ملی به عنوان مالک این گروه فولادی در جهت افزایش سرمایه و ورود به بازارا فرابوس بود که این اقدام در راستای شفاف سازی اطلاعات، اصلاح ساختار مالی و تسهیل در جذب منابع مالی صورت گرفته است.

دی ماه سال گذشته پس از ۳۱۸ روز توقف، کارخانه نورد تیرآهن گروه ملی فولاد وارد مدار تولید شد که تا پیش از این اعتراضات کارگری متعددی را به وجود آورده بود.

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *