کاربرد ناودانی

ناودانی

ناودانی

پروفیلی با سطح مقطع U یا مقاطع باز که به صورت U شکل است و در ساختمان سازی و در صنعت بسیار پر کاربرد است ناودانی نامیده می شود که در دو نوع ناوانی ساده و ناودانی مشبک به بازار عرضه و مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد ناودانی
کاربرد ناودانی

هر کدام از ناودانی مشبک و ساده توضیحات مربوط به خود را دارند که در اینجا به آن ها می پردازیم:

ناودانی ساده:این نوع از ناودانی با ورق گرم تهیه و تولید می شود که در صورت نیاز می تواند به صورت گرم و هم سرد گالوانیزه شود ابعادی که در صنعت و ساختمان تولید می شود شامل ۸،۱۰،۱۲،۱۴ و۱۶ می باشد و بیشترین کاربرد را در ساختن پل های باربر و مواردی در این خصوص دارد ارتفاع ناودانی ساده از ۳۰ میلی متر تا ۴۰۰ میلی متر است.

ناودانی مشبک:این نوع از ناودانی از ورق گرم گالوانیزه می شود و به طور سرد و گرم تهیه و تولید می شود که در تهیه ساخت قفسه های مستحکم فولادی،سازه های سبک فولاد و نصب سنگ به طور خشک کاربرد دارد.

کاربرد در مصارف زیر به خاطر شکل ظاهری ناودان و نوع ساختار این محصول:

  1. صنایع دریایی
  2. به صورت قوطی در ستون ها
  3. ماشین آلات

۴ .   باد بند ها

  1. کرکره مغازه ها و…

در کشور های مختلف برای ناودانی استانداردهای متفاوتی وجود دارد که بر پایه ی همین استانداردها ناودانی را تهیه و به در بازار به فروش می رسانند.

کاربرد ناودانی

ناودانی همانطور که از قبل گفتیم مقطعی فولادی است که ازنورد بیلت هایی از جنس فولاد کربنی حاصل می شود که شکل سطح مقطع آن از یک جان افقی  و دو بال عمودی که به حالت U است.

بیشترین کاربرد ناودانی به خاطرساختار برتر آن است که در پروژه های ساختمانی صورت می گیرد.ناودانی در اسکلت کامیون،چارچوب ها و همینطور تجهیزات ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد ناودانی
کاربرد ناودانی
start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *