وزیر انرژی امارات متحده عربی می­گوید: اپک دشمن ایالات متحده امریکا نیست!

وزیر انرژی امارات متحده عربی می­گوید: اپک دشمن ایالات متحده امریکا نیست!

وزیر انرژی امارات متحده عربی، سوهیل مازروئی ، روز شنبه در ابوظبی گفت: اوپک دشمن ایالات متحده نیست. مازروئی در یک کنفرانس صنعت در ابوظبی گفت: “ما یکدیگر را تکمیل می­کنیم، ما دشمن نیستیم”، اشاره به روابط بین سازمان کشورهای صادر کننده نفت و ایالات متحده، که یکی از اصلی ترین مصرف کننده کنندگان نفت است.

اوپک و دیگر تولیدکنندگان پیشرو جهانی نفت تحت رهبری روسیه در ماه دسامبر توافق کردند تا از ژانویه تولید خود را از ۱.۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند تا مانع از عرضه بیش از حد و کاهش قیمت­ها شود.

این تصمیم به رغم دستور رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، در رابطه با باشگاه صادرکنندگان نفت و جلوگیری از کاهش تولید است، و این امر موجب افزایش قیمت نفت در سراسر جهان خواهد شد.

مازروئی گفت که قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ به ۷۰ دلار در هر بشکه خواهد رسید. محمد الرحمی، همتای عمانی او، با اشاره به همین رویداد، گفت که او انتظار دارد قیمت در سال ۲۰۱۹ بین ۶۰ دلار تا ۸۰ دلار در هر بشکه باشد. مازروئی گفت: کاهش ۱.۲ میلیون بشکه نفت باید برای تعادل بازار کافی باشد، انتظار می رود اصلاح این ماه آغاز شود و در نیمه اول سال جاری به دست آید.

مازروئی همچنین گفت او انتظار ندارد که کشورهای عضو اوپک، ونزوئلا، لیبی یا ایران که به طور موثری از معافیت های مالی و معافیت­های این طرح استفاده می کنند، تولید نفت خود را در سال ۲۰۱۹ افزایش دهند، بلکه به نظر می­رسد تولید آنها نیز کاهش خواهد یافت.

مازروئی و الرحمی گفتند که پیش از بهار، اوپک و متحدان آن نیازی به دیدار ندارند تا زمانیکه در ماه آوریل تصمیم بگیرند سیاست خروجی خود را برای بقیه سال ۲۰۱۹ تعیین کنند.

الرحمی، که کشورش عضو اپک نیست اما در توافقنامه کاهش عرضه شرکت می کند، گفت: “توافق به خوبی کار می­کند”.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *