وزارت صنایع تایلند از گسترش کارخانه فولاد جلوگیری می کند

وزارت صنایع تایلند از گسترش کارخانه فولاد جلوگیری می کند

وزارت صنایع تایلند از گسترش کارخانه فولاد جلوگیری می کند

بر اساس یک پیش نویس وزارت صنایع، کابینه روز سه شنبه تأیید کرد که گسترش کارخانه فولاد و ساخت کارخانه ­های میلگرد فولادی برای مدت پنج سال در تایلند و به دلیل کاهش مازاد داخلی ممنوع خواهد شد. فولاد سازان تایلند سالانه ۹ میلیون تن میلگرد فولادی را برای ساخت و ساز تولید می کنند، در حالی که نیاز  بازار داخلی تقریبا ۳.۴۵ میلیون تن در سال است. سومچای هانیرون، وزیر صنایع، گفت که این وزارتخانه انتظار دارد پیش نویس مقررات را اعلام کند، و سپس برای تصویب آن به شورای دولت پیشنهاد کند. وی گفت: “این وزارتخانه امیدوار است که این قانون به زودی برای کمک به صنعت فولاد داخلی مورد استفاده قرار گیرد.”

در چند سال گذشته، تولیدکنندگان داخلی فولاد از دولت خواستند مشکل ظرفیت بالای فولاد را حل کنند، زیرا این صنعت در حال حاضر تحت تهدید واردات فولاد چین است. تایلند دارای ۴۵ کارخانه فولادی است که میزان بهره برداری از ظرفیت کل آن ۳۳.۲ درصد است و می تواند ظرفیت فولاد را در آینده با توجه به تقاضای داخلی افزایش دهد. آقای سومچای گفت که دولت از فولاد سازان خواست تا تکنولوژی خود را ارتقا دهند، کیفیت فولاد را ارتقاء دهند تا استانداردهای بالا را برآورده کنند و سطوح انتشار گازهای سمی مانند SOx و NOx را برای جلوگیری از آلوده سازی جوامع اطرافشان حل کنند.

نوا چانتاناسورکون، رئیس انجمن ورق­های فولادی گرم فولاد، گفت صنعت فولاد کشور پس از آنکه وزارت بازرگانی در روز ۷ ژانویه، گسترش اقدامات حفاظتی را در خصوص واردات ورق گرم فولاد نورد با آلیاژ در هر دو کویل و غیر کویل را افزایش داد، دچار مشکلاتی شده است.

این وزارتخانه پس از آنکه تیم تحقیقاتی هیچ خطری در صنعت فولاد داخلی نیافت، این قانون­ها را تصویب کرد. این اقدامات حفاظتی در تاریخ ۲۶ فوریه پایان خواهد یافت. اقدامات حفاظتی تایلند در مورد فولاد وارداتی در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۱۳ شروع شد. تایلند دارای دو تولید کننده بزرگ فولاد نورد گرم – صنایع فولاد ساهاویریا Sahaviriya، و فولاد G است.

آقای نوا گفت که این سیاست صنعت فولاد کشور را بحران زده کرد چرا که بسیاری از کشورهای تولید کننده فولاد اقدامات حفاظتی را برای حفاظت از تولید کنندگان محلی خود در اولویت قرار داده اند. وی گفت: «اقدامات حفاظتی باید در طی جنگ تجاری ایالات متحده و چین مورد استفاده قرار گیرد.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *