ورق گرم صادراتی چین: عرضه‌کنندگان قیمت­ها را پایین آوردند

ورق گرم صادراتی

در ابتدای سال جاری و با بهبود بازار داخلی چین، قیمت ورق گرم صادراتی چین در جنوب شرق آسیا کمی افزایش یافت و در ویتنام ورق گرم چین ۵ دلار رشد داشت ولی تقاضای مصرف کننده ها کم و خرید ها محدود بود. این هفته گزارش­ها حاکی از آن است که به منظور بهبود تقاضا، عرضه کنندگان ورق گرم صادراتی چین قیمت­ها را پایین آوردند. از طرفی قیمت در بازار داخلی تا ۵۸۰ دلار هر تن درب کارخانه گزارش شده است. هم چنین ورق گرم صادراتی چین تا ۷ دلار افت داشته ۵۱۳ دلار هر تن فوب گزارش می­شود. اخیرا بالاترین قیمت فروش در بازار را ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار در هر تن بوده است. برخی معتقدند با توجه به افت ارزش یوان در روزهای آتی کارخانه ها ۵۰۵ تا ۵۱۰ دلار هر تن فوب را نیز خواهند پذیرفت.

همه این­ها در حالی اتفاق می­افتد که قیمت سنگ آهن وارداتی در چین به بالای ۱۰۰ دلار در هر تن رسیده و موجودی انبارهای کارخانه ها در چین کم است.  به گفته یک تاجر اهل پکن: سرمایه گذاران انتظار دارند، کارخانه‌های فولادسازی قیمت‌های بالاتر سنگ آهن را بپذیرند زیرا تعداد زیادی از کارخانه ها در چین موجودی سنگ آهن کمی دارند و به زودی باید خرید ها را افزایش دهند تا بتوانند به تولید ادامه دهند.

میانگین سود تولید میلگرد فولادی حدود ۶۰۰ یوان در هر تن و کویل گرم نورد ۳۷۰ یوان است.

شرکت مشاوره “استیل هوم” آماری را مبنی بر موجودی سنگ آهن وارداتی در بنادر چین تا روز دوشنبه منتشر کرده است که نشان می­دهد این مقدار به ۱۳۱.۷ میلیون تن کاهش یافته است که پایین‌ترین میزان از اواسط اکتبر سال ۲۰۱۷ تا به امروز بوده است. طبق نظر کارشناسان این شرکت نیز ضعیف شدن ارزش یوان به دلیل تشدید تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین بر رشد قیمت سنگ آهن تاثیر گذار بوده است.

از طرفی تحلیلگران شرکت “هوتای فیوچرز”، هم­سو با نظر سرمایه گذاران اعلام کرده‌­اند که  کارخانه‌های فولادسازی باید به زودی به انبار سازی سنگ آهن اقدام کنند و در نتیجه این امر میزان سنگ آهن دپو شده در بنادر را در ژوئن به حدود ۱۲۰ میلیون تن کاهش خواهد یافت. با این همه تحلیلگران هشدار دادند که ضعیف شدن تقاضا برای فولاد در فصل تابستان، به حاشیه سود فولادسازان لطمه خواهد زد.

قیمت میلگرد در بازار شانگهای در ۳۷۶۹ یوان در هر تن ثابت بود. بهای زغال سنگ کک شو در بازار دالیان ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۳۸۴ یوان رسید در حالی که بهای معاملات آتی کک ثابت بود و در ۲۱۵۳ یوان قرار گرفت. هم چنین بهای معاملات آتی کویل گرم نورد یک درصد کاهش یافت و به ۳۶۴۵ یوان رسید.

 

 

 

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *