ورق روغنی ابعادی چیست؟

ورق روغنی ابعادی چیست؟

یکی دیگر از محصولات فولادی هستند که کاربرد های فراوانی دارند . ورق های روغنی ابعادی اندازه های متفاوت دارند تا برای کاربرد های متفاوتی قابل استفاده باشند. ورق روغنی ابعادی که از ورق های روغنی  به دست می آیند یکی از محبوب ترین نوع ورق ها است زیرا همان ورق هایی است که مشتری با توجه به احتیاجی که دارد سفارش می دهد و در هنگام تولید و برش براساس استاندارد های لازم ورق روغنی ابعادی را برش می دهند. این یکی از ویژگی هایی است که برای مشتریان بسیار رضایت بخش است زیرا دیگر نیاز نیست برای تهیه ورق های مورد نیاز خود به دنبال اندازه های مناسب باشند. ورق های روغنی که از رایج ترین نوع ورق های فولادی هستند کاربرد های زیادی در انواع زمینه های ساختمانی و خودرو سازی دارند. از ورق های روغنی ابعادی برای تهیه لوازم خانگی مانند درب یخچال استفاده می شود. ورق روغنی ابعادی قابل رنگ آمیزی هستند و با ویژگی مشابه ورق سرد معمولی در سه نوع کششی تولید می شوند.

ورق ابعادی دیگری وجود دارد که از ورق سیاه تولید می شود و رنگ آن نسبت به ورق روغنی تیره تر است و برای مصارف دیگری از جمله ادوات کشاورزی استفاده می شود. ورق ابعادی از نوع سیاه ضخامت بیشتری نسبت به ورق روغنی ابعادی براق دارد. ورق روغنی ابعادی به دلیل رنگ سطح زبان معمولا برای سطح لوازمی که ظاهر آنها مهم است استفاده می شود. زیرا این ورق های روغنی ویژگی های منحصر به فردی داشته و قیمت آنها نسبت به این ویژگی ها بسیار اقتصادی و با صرفه است. ورق های ابعادی به دلیل نورد سرد بسیار با کیفیت و با دوام هستند همچنین وزن آنها بسیار سبک تر از ورق های دیگر است. در بدنه خودروها از این ورق های روغنی به دلیل قابلیت بالای فرم دهی و سبکی استفاده می شود. همچنین یکی دیگر از خصوصیاتی که باعث شده ورق روغنی در خودرو سازی کاربرد زیادی داشته باشد ضد زنگ بودن و رنگ پذیری آن است.

کارخانه های تولید ورق روغنی ابعادی

از جمله بهترین کارخانه های تولید کننده ورق روغنی ابعادی می توان به کارخانه ها و مجتمع های صنعتی داخلی اشاره کرد که از میان آنها کارخانه فولاد مبارکه، کارخانه فولاد غرب، کارخانه هفت الماس می توان نام برد. شما با تماس با بخش فروش این کارخانه ها و یا مراجعه به نمایندگی های این مجتمع ها در شهرهای مختلف می توانید ورق روغنی ابعادی مورد نظر و دلخواه خود را سفارش دهید. این کارخانه ها با تولید ورق ابعادی سیاه و ورق روغنی ابعادی و دیگر محصولات تهیه شده از فولاد در قسمت های زیادی از زندگی ما حضور دارند.

ورق روغنی ابعادی همانطور که از اسم آن مشخص است با توجه به اندازه تولید می شوند. این ورق ها که محصول جانبی ورق روغنی است که با همان ضخامت  ۰/۳ تا ۳ میلی متر و در طول و عرض های متفاوت تولید می شوند. ورق ابعادی متقاضیان زیادی در بازار فولاد دارد.

کاربرد ورق روغنی ابعادی
کاربرد ورق روغنی ابعادی
start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *