نیاز ضعیف ورق های فولادی ترکیه و کاهش صادرات فصلی

نیاز ضعیف ورق های فولادی ترکیه و کاهش صادرات فصلی

ورق‌های فولادی ترکیه ، نیاز ضعیف بازار ،کاهش صادرات فصلی
با وجود اینکه تقاضای ورق فولادی در ترکیه در طول ماه دسامبر همچنان رو به کاهش است، و تقاضای صادرات به دلایل فصلی قوی نمیباشد، انتظار نمیرود قیمتها کاهش بیابد.
در نوامبر گذشته قیمتها بر اثر تقاضای کم در بازار محلی و در پی کاهش ارزش لیر ترکیه و تحریمها و تعرفه‌های دونالد ترامپ بر روی کالاهای وارداتی از ترکیه شامل فولاد و آلومینیوم، کاهش چشم‌گیری داشت.
روابط امریکا و ترکیه در اوایل ماه اگوست به دلیل دستگیری یک کشیش مسیحی دچار تنش شد اما با آزاد شدن این شخص و آرام شدن روابط بین دو کشور، لیر ترکیه تا حدودی ارزش خود را بازیافت.
قیمت جهانی ورق‌های فولادی به طور جهانی در ماه نوامبر کاهش داشت. بر اساس آمار صادرات چین شاخص رول گرم ورق فولادی از ۵۳۱ دلار به ازای هر تن در ابتدای نوامبر به ۴۷۷ دلار در انتهای نوامبر کاهش یافت.
در ترکیه به دلیل اینکه نیاز بازار محلی کم بوده است اما بازار صادرات بهبود پیدا کرده است، قیمت ورق‌های گالوانیزه ترکیه به آرامی رو به کاهش است. همچنان در ماه دسامبر انتظار میرود صادرات به تعطیلات سال نو کاهش داشته باشد.
به طور مشابه، ارزیابی هفتگی برای ورق گالوانیزه با ضخامت ۰.۵ میلیمتر از ۷۷۰ دلار به ۷۶۰ دلار به ازای هر تن کاهش داشته است. هم چنین قیمت صادرات این ورق‌ها از ترکیه به اروپا و افریقا نیز کاهش داشته است.
شایان ذکر است که در ماه اگوست و سپتامبر نیز با افزایش تنش‌های سیاسی و اقتصادی میان ترکیه و امریکا میزان وارادات ورق‌های فولادی با کم شدن نیاز بازار داخلی بسیار کاهش داشت. ترکیه تلاش میکند تا در سال آینده میلادی دوباره به بازار فولاد خود رونق بخشد.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *