قیمت ورق در ترکیه

قیمت ورق

در بازار ترکیه قیمت انواع ورق فولادی تحت فشار و تمایل به خرید ناچیز است از سوی دیگر ارزش لیر ترکیه روند نزولی دارد و بازار داخلی را در سکوت نگه داشته و انتظار می رود این روند ادامه داشته باشد.

کارخانه ها برای ورق گرم در بازار داخلی قیمت ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار هر تن درب کارخانه پیشنهاد می­کنند و در ثبات نسبی است البته خریدارها در ۵۰۰ دلار درخواست خرید داده اند. از طرفی ورق سرد از ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار به ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار هر تن درب کارخانه رسیده است.

در بازار واردات ورق در ترکیه ورق گرم اوکراین ۴۹۰ دلار هر تن سی اف آر  و محصول روسیه ۵۰۰ دلار هر تن سی اف آر است. متوسط قیمت وارداتی از ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار هفته منتهی به ۱۸ آوریل به ۴۸۰ تا ۵۰۰ دلار هر تن سی اف آر رسیده است.

آگهی فروش ورق در آهن ۲۰ منتشر می شود.

قیمت میلگرد در منطقه ازمیر و استانبول متفاوت بود و در هفته پیش کاهش داشت. برخی تحلیل گران این کاهش را پیامد رکود تابستانی و کاهش تقاضا دانستند.

کاهش میزان مصرف فولاد در بازار داخلی کشور ترکیه، تولیدکنندگان فولاد این کشور را ناچار ساخته تا میزان بیشتری از محصولات فولاد تخت تولیدی خود را به کشورهای اطراف صادر کنند.

در نیمه اول سال جاری، میزان تولید کل محصولات فولادی در کشور ترکیه مشابه سال گذشته بوده است. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولاد بلند نظیر میلگرد به میزان ۸ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته و میزان تولید محصولات فولاد تخت مانند ورق گرم و ورق سرد در این کشور نیز به میزان ۲۱-۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

ظرفیت تولید ورق گالوانیزه کشور ترکیه نیز تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۳/۵ میلیون تن در هر سال می رسد. پیش بینی می شود میزان مصرف ورق گالوانیزه در این کشور ثابت بماند. بنابراین عدم تعادل مابین میزان تولید و مصرف ورق گالوانیزه نیز ایجاد می شود. اگر تولیدکنندگان این محصول در ترکیه ناچار شوند میزان صادرات خود را نسبت به میزان فروش در بازار داخلی افزایش دهند، نشان دهنده این است که مشکلات ارز در بازار داخلی این کشور روی بازار فلزات نیز تاثیر گذاشته و تولیدکنندگان باید به دنبال راه حل باشند.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات به سایت آهن ۲۰ مراجعه کنید.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *