قیمت میلگرد

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد در بازار و به طور کلی قیمت انواع فرآورده‌های آهنی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. نوسانات بازار به گونه‌ای است که خرید میلگرد عملا به کار دشواری تبدیل شده است و ممکن است پس از هر معامله شما به این نتیجه برسید که می‌توانستید میلگرد را در قیمت پایین‌تری نیز خریداری کنید یا این که میلگردی که خریداری کرده‌اید متناسب با قیمت پرداختی توسط  شما نبوده است. به همین جهت در این مقاله تلاش می‌کنیم برای شما جزئیاتی در مورد عوامل اثرگذار در قیمت میلگرد، نکاتی در جهت خرید مطمئن‌تر میلگرد و به طور کلی راهنمایی در مورد تهیه میلگرد از بازار ارائه کنیم.

خرید میلگرد

در وهله اول شما باید در مورد متریال خود اطلاعات فنی مکفی را داشته باشید. وقتی در مورد اطلاعات فنیِ مکفی صحبت می‌کنیم منظور‌مان این نیست که برای اطمینان از قیمت میلگرد شما یک کارشناس متالوژی و یا یک مهندس عمران باشید؛ بلکه منظور ما این است که فردی که اقدام به خرید میلگرد در بازار می‌کند باید اطلاعات حداقلی در مورد واژگان فنی مربوط به این حوزه را داشته باشد تا در بازار با مشکل روبرو نشود. به طور مثال شما لازم است با الفبای بحث مقاومت مصالح آشنا باشید. این آشنایی با هدف طراحی نیست، بلکه در زمینه خرید میلگرد به شما کمک می‌کند که بتوانید به مشتری یا کسی که از سوی او و به نمایندگی از او در حال خرید در بازار هستید را در مورد قیمت میلگرد راهنمایی و پیشنهادات به جا و درست ارائه دهید و بتوانید و با تسلط بر نحوه سنجش کیفیت نمونه‌های ارائه شده در بازار بهترین قیمت میلگرد را در مقابل بهترین کیفیت آن برگزینید.

میلگردها اعضای استاندارد در طراحی سازه‌ هستند که معمولا در مقاطعی که نیاز است مقاومت کششی به وجود آید مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از میلگرد در به صورت متداول در میان سازه‌های با اسکلت بتنی رایج است زیرا بتن به تنهایی توانایی تحمل کشش را در سازه ندارد و با مسلح شدن به میلگرد میتوان تنش کششی را تحمل کند . پس به ازای استفاده از سیمان در سازه‌ها ما نیاز به استفاده از میلگرد داریم و در اینجاست که قیمت میلگرد تاثیر گذاری خود را بر قیمت ساختمان و یا سازه نشان می‌دهد.

میلگردهای فاقد عاج را با A1 نشان می‌دهند. این میلگرد‌های فاقد عاج با هدف شکل دهی دوباره، تغییر و ساخت سازه به وسیله جوشکاری تهیه می‌شود. انواع دیگر میلگرد A2، A3 و A4 است که به صورت آجدار تولید می‌شود. هر یک از این میلگرد‌ها با هدف مختلفی در صنعت تهیه می‌شود و مسئول خرید میلگرد باید اطلاعات فنی قابل قبولی را داشته باشد تا بتواند میان هر یک از این موارد تمیز قائل شده و قیمت میلگرد را به صورت درست پیشنهاد کند.

قیمت میلگرد در بازارهای مختلف

علاوه بر این که میلگرد در بازار با کیفیت‌های مختلف و دیتیل‌های فنی مختلف ارائه می‌شود، نحوه ارائه میلگرد بر قیمت آن نیز تاثیر دارد . این که شما میلگرد را از یک واسطه تهیه کنید، از کارخانه سفارش دهید، در بورس کالا خرید آهن خود را انجام دهید، و یا این که اینترنتی میلگرد خود را تهیه کنید، شما را به سه دسته از قیمت‌های مختلف می‌رساند. در واقع خرید از هر کدام از این عاملیت‌های ذکر شده نیز به صورت مجزا پیچیدگی‌های خود را دارد و شما را به سطوح قیمتی مختلفی می‌رساند.  ممکن است برای شما اینگونه به نظر برسد که خرید از واسطه یا دلال‌ها در بازار بدترین نوع خرید باشد در حالی که همیشه اینگونه نیست. دلال یا واسطه در بازار در بسیاری از موارد از تجربه به مراتب بیشتری از شما برای تهیه کالا برخوردار است و می‌داند که در چه زمانی بازار به چه کالایی نیاز دارد و یا بهترین قیمت میلگرد در شرایط فعلی بازار را چه کسی ارائه می‌کند. یک واسطه یا دلال به صورت متوسط از یک خریداری که به صورت حرفه ای در بازار آهن فعالیت نمی‌کند، یعنی عملا شغلش خرید و فروش آهن نیست، در به دست آوردن قیمت بهینه موفق‌تر است و به همین دلیل ممکن است بتواند به شما مشاوره‌های بسیار خوب و در بسیاری از موارد قیمت‌های خیلی خوبی در بازار ارائه کند. همین طور خرید از بازار بورس کالا نیز کاری است که در بین خریداران رایج شده است. الزاما نمیتوان گفت که کدام یک از این موارد در  نهایت شما را به قیمت میلگرد بهینه در بازار می‌رساند. این تا حدی به هوشمندی و پشتکار شما بستگی دارد تا در بین مواردی که ذکر شد خرید خود را با بهترین قیمت میلگرد انجام دهید. توجه کنید که آهن آلات دارای حساسیت قیمتی به بسیار زیاد به شرایط عمومی‌بازار مانند قیمت ارز، تحریم‌های اقتصادی، شرایط سیاسی و…. هستند و شما عملا با انتظارات قیمتی در این بازار نیز مواجه هستید. به این معنی که اگر فروشنده ای احساس کند که ممکن است در کوتاه مدت قیمت میلگرد افزایش پیدا کرده و می‌تواند آن را با قیمت بالاتری بفروشد معمولا معامله نکرده و بازار تحت تاثیر قرار می‌گیرد. پس بهترین قیمت میلگرد در بازار تحت تاثیر شُک‌ها روانی نیز قرار دارد. اما در اینجا ما راهکاری را به شما پیشنهاد می‌کنیم که از بیشترموارد ذکر شده از استقبال و اطمینان بیشتری برخوردار است و آن هم پیدا کردن اینترنتی میلگرد و فروشندگان و خریدارانش با بهترین قیمت است. شما با ورود به بازار اینترنتی میلگرد می‌توانید تا حد زیادی از نابسامانی‌های بازار و فاصله بگیرید. در ادامه بررسی این که چرا شما می‌توانید بهترین قیمت میلگرد در بازار را به صورت اینترنتی به دست بیاورید با هم صحبت می‌کنیم.

اینترنت و بازارآهن

امروه فضای مجازی در هر عرصه‌ای ورود پیدا کرده است. از میان انواع مختلف خدماتی که در فضای مجازی گسترش پیدا کرده‌اند، پلت‌فرم‌ها با استقبال بیشتری از سوی کاربران روبرو بوده‌اند. به زبان ساده یک پلت‌فرم دو طرف عرضه و تقاضا را در یک بازار به هم وصل می‌کند و به ازای این وصل کردن هزینه ای به صورت ثابت و یا درصد از دوطرف معامله می‌گیرد. بازار آهن و فلزات به صورت کلی، و بازار میلگرد به عنوان یک زیر شاخه از آن هم تحت تاثیر تغییرات مربوط به ورود فضای مجازی به کسب و کارشان بوده‌اند و با بهرگیری از فرصت به وجود آمده توانسته‌اند از مواهب آن استفاده کنند.

پیش از این گفتیم که قیمت میلگرد در بازار تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. شما با بررسی سایت‌های مختلفی که اطلاعات مربوط به قیمت میلگرد را به مشتریان ارائه می‌کنند و پلت‌فرم وصل کننده عرضه و تقاضا هستند، شاهد این خواهید بود که این سایت‌ها تک تک عوامل اثر گذار بر قیمت میلگرد را بررسی کرده و به صورت شفاف در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهند. این یک فرصت و شانس برای هر فعال در حوزه بازار آهن است. دیگر لازم نیست که به دنبال فروشنده‌ای باشید که اطلاعات مربوط به میلگرد را به زحمت به شما انتقال دهد یا ساعت‌ها تلاش کنید تا بتوانید قیمت میلگرد را در پایین‌ترین مقدار آن به دست آورید. همه آنچه در گذشته برای به زحمت انجام داده‌اید را حالا می‌توانید با چند کلیک در سایت ما به راحتی به دست آورید. در فضای مجازی به دلیل رقابت گسترده همه فروشنده‌ها تلاش می‌کنند تا تمامی‌‌اطلاعات ممکن مربوط به محصول خود را در اختیار مشتری خود قرار داده و آن‌ها را با آگاه سازی در مورد کیفیت کالای خود و ارائه قیمت کمینه ‌ترغیب به خرید کنند.  ما در سایت آهن بیست علاوه بر ارائه دانشنامه فلزات که اطلاعات فنی مورد نیاز برای شما را جهت فعالیت در بازار تکمیل می‌کند، فضایی را فراهم آورده ایم تا خریداران و فروشنگان بتوانند محصولات مد نظر خود را به ساده ترین و کارآمدترین صورت ممکن به بازار ارائه نموده و یا در بازار بفروشند.

یک سایت اگهی این امکان را به شما می‌دهد تا به صورت مستقیم با مشتریان و خریداران بالقوه در تماس باشید. شما برای انجام دادن معاملات خود دیگر نیازی به واسطه نخواهید داشت و حاشیه سود شما افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگردر این امکان برای شما فراهم می‌شود که با ثبت آگهی برای فروش و خرید کالایی مانند میلگرد در سراسر کشور برای یافتن مخاطب خود اقدام کنید. یعنی شما با اقدام به ثبت اگهی فروش در سایت محصول خود را در کل کشور عرضه می‌کنید و به یک بازار بزرگ تر برای فروش محصول خود دسترسی خواهید داشت. از طرفی اگر خریدار یک محصول باشید با طیف وسیعی از پیشنهادات روبرو خواهید بود که دست شما را برای انتخاب بهترین پیشنهاد باز می‌گذارد. بسیاری از آهن فروشان در بازار برای به دست آوردن مشتری اقدام به ثبت آگهی با قیمت‌های  بسیار مناسب و حتی پایین‌تر از رنج بازار می‌کنند و شما با استفاده از این فرصت می‌توانید محصول مورد نظر خود را در قیمت بسیار مناسب تهیه کنید. علاوه بر این موارد از آنجا که بیشترعرضه کنندگان اینترنت به تازگی فعالیت خود را در بازار آهن آغاز کرده‌اند و به دنبال ایجاد اعتماد در مشتریان خود هستند. به طور متوسط میلگرد و یا هر محصولی که در این چهارچوب ارائه می‌شود دارای کیفیت بالاتر از روال بازار است. در واقع  به دلیل شرایط چنین بازاری شما وارد معامله ای می‌شوید که درآن هم متناسب بودن قیمت برای شما تضمین شده است و هم کیفیت کالایی شما قابل قبول خواهد بود.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *