قیمت میلگرد در اخرین تحولات

قیمت میلگرد در اخرین تحولات

قیمت میلگرد  و سایر مقاطع فولادی از مواردی بود که با پیشنهاد انجمن تولیدکنندگان فولاد مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و اصلاح قیمت پایه میلگرد در بورس کالا نهایی شد.

جلسه کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد به ریاست دکتر جعفرسرقینی معاون صنایع معدنی وزارت صمت و حضور شرکت های فولادی بزرگ و بخش خصوصی به همراه بورس کالا، ایمیدرو، سازمان حمایت و سازمان بازرسی کل کشور و همچنین اعضای هیئت مدیره، دبیر و مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد هفته گذشته برگزار شد. موضوعات این جلسه بررسی نحوه عرضه محصولات فولادی در قالب قراردادهای بلندمدت، بررسی نحوه مچینگ ورق های فولادی، اصلاح فرمول قیمت پایه شمش و میلگرد و اصلاح کف عرضه ها در بورس کالا اعلام شده بود.

کاهش قیمت پایه میلگرد در بورس کالا از یک طرف و ناهمگون بودن نرخ شمش و عرضه کم در بازار،‌ تولیدکنندگان خواستار اصلاح قیمت پایه در بورس کالا و متناسب بودن قیمت محصولات فولادی شدند

مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران درخصوص جلسه کمیته تنظیم بازار فولاد گفت: با وجود اینکه تداوم معاملات مچینگ ورق های فولادی قبلا در کارگروه تنظیم بازار تصویب شده بود اما شیوه نامه مچینگ و جزئیات آن تدوین نشده بود. در جلسه روز چهارشنبه این شیوه نامه که توسط معاونت امور معدن و صنایع معدنی پیشنهاد شده بود، تدوین، بررسی و تصویب شد. بنابراین با تصویب کارگروه اصلی تنظیم بازار مچینگ ورق های فولادی مجددا در بورس کالا برقرار می شود و صنایع پایین دستی فولاد می توانند مواد اولیه مورد نیاز خود را از بورس کالا تامین کنند.

وحید یعقوبی افزود: در فرمول پیشنهادی انجمن، حداکثر قیمت پایه میلگرد در بورس کالا برابر با میانگین موزون قیمت معاملاتی شمش در یک هفته قبل به علاوه ۱۱ درصد در نظر گرفته شده که مبنای این فرمول یعنی محاسبه حداکثر قیمت پایه میلگرد بر اساس قیمت معاملاتی شمش مورد موافقت کمیته قرار گرفت.

وی هم چنین خاطرنشان کرد: تصمیمات کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد در صورت تصویب کارگروه اصلی تنظیم بازار اجرایی خواهد شد.

آهن ۲۰  مطمئن ترین سایت برای تبلیغات آهن آلات

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *