قیمت فولاد در هفتمین ماه پیاپی کاهش می­یابد

قیمت فولاد در هفتمین ماه پیاپی کاهش می­یابد

قیمت فولاد در هفتمین ماه پیاپی کاهش می­یابد

آیا گفتگو­های آتش بس امریکا و چین به قیمت­ها کمکی خواهد کرد؟

فولاد دومین محصول پر مصرف جهان پس از سیمان است، و چین اصلی­ترین تولید کننده و مصرف کننده فولاد می­باشد که تهیه و مصرف این کشور به طور گسترده­ای روی قیمت­ جهانی فولاد تاثیرگذار است.

تهیه بیش از حد در بازار قیمت آهن را به خصوص در حوزه میلگرد که پرمصرف­ترین آهن برای ساخت و ساز است برای هفتمین ماه پیاپی در شانگهای پایین آورد. حرکات مشابهی در قیمت فولاد دیده شده است.

قیمت­های فولاد در طول دومین و سومین سه ماهه سال ۲۰۱۸ ثابت بود تا اینکه نگرانی­ها با کاهش تولید در خلال سیاست­ها کاهش ظرفیت اضافه صنایع سنگین افزایش پیدا کرد.

کشور چین در این برنامه، ۲۰۰ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد خود را تنها ظرف مدت دو سال کاهش داد که این مساله موجب نگرانی در مورد کمبود محصولات مورد نیاز شد. کارخانه­های فولاد و آلومینیوم در این کشور با حداقل ظرفیت تولید کار کردند که روی بازده آنها بسیار تاثیر گذاشت.

انتظارات از خروجی این کاهش تولید دوره­ای در طول زمستان قیمت­ها را بر ظرفیت باقیمانده ثابت نگه داشت، و قیمت­های احتمالی را بالا در ماه اگوست بالا برد.

بر اساس حکم دولت چین، صنایع سنگین در طول زمستان باید ظرفیت تولید خود را با توجه به مسائل محیط زیستی پایین نگه دارند. گرچه، قیمت­ها تا حدود ۲۵ درصد به دلایل بنیادی متعددی پایین آمد.

تدارکات سالم و نگرانی­ها بابت رشد تولید در چین نیاز را پایین نگه داشته است. نیاز محصولات فولادی­ای نظیر میلگرد در حوزه ساخت و ساز بالا است، در حالیکه محصولاتی مانند ورق­های گرم و سرد در صنایع خودرو سازی پایین است.

تجارت با امریکا روی بخش تولید و تقاضای فولاد چین فشار زیادی قرار داده است و بنابراین سازمان فلزات و فولاد چین (CISA)، تولید میانگین روزانه فولاد خام و موجودی انبارها را در ماه گذشته افزایش داده است.

از جایی­که تولید رو به افزایش است، تجار از انبارکردن پرهیز می­کنند و این امر ضعف بازار را تحت الشعاع قرار می­دهد. همزمان، توافق ۹۰ روزه ایالات متحده و چین موتور بازار سهام و قیمت فولاد را روشن کرده است. تقاضای محتمل برای فولاد از سمت خودروسازان نیز بازار را تقویت کرده است.

در خلال نشست گروه ۲۰، رئیس جمهور امریکا گفت: چین توافق کرده است که تعرفه­های ماشین­های وارداتی توسط چین از امریکا را کاهش دهد. این احتمالا منجر به افزایش درخواست فولاد از سمت خودروسازان غربی خواهد شد. چین، بزرگترین تولید کننده خودرو، تعرفه­های ۴۰ درصدی را در ماه جولای برروی خودرو­های واراداتی از امریکا قرار داد که بر روی بخش خودرو امریکا فشار زیادی را محتمل کرد.

هم زمان، توجهات بر رشد اقتصادی چین تاثیر زیادی روی بازار و قیمت­ها داشته است. به دلیل تنش­های تجاری بین امریکا و چین، رشد اقتصادی چین تا ۶.۵ درصد در سه ماهه اخر سال ۲۰۱۸ افت داشته که این ضعیف­ترین شرایط از اوایل ۲۰۰۹ تا به حال بوده است. اخرین گزارشات حاکی از آن است که رشد تولید به مدت دو سال در پایین­ترین میزان خود بوده است. بنابراین، بار تولید پایین، خروجی فولاد بالا، و افت تقاضا فصلی روی قیمت­ها سنگینی می­کند.

گرچه هند دومین تولیدکننده بزرگ فولاد است، همچنان برای نیاز خود در صنایع الکترونیک و ماشین آلات وابسته به وارادات است. بنابراین تغییرات قیمت­ها در بازار جهانی روی قیمت­های محلی بسیار تاثیر گذار است.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *