قرداد تیسن کراپ و فولاد تاتا ، سهام تجاری مشترک دو شرکت فولادی

قرداد تیسنکراپ و فولاد تاتا ، سهام تجاری مشترک دو شرکت فولادی

قرداد تیسن کراپ  Thyssenkrupp و فولاد تاتا  Tata Steel ، سهام تجاری مشترک

  • این قرارداد دومین قطب سازنده فولاد در اروپا را بوجود خواهد اورد
  • تیسنکراپ در IPO پیشروی خواهد کرد
  • تیسن یک استراتژی جدید را در ماه جولای به هئیت مدیره خود ارائه خواهد داد

شرکت آلمانی Thyssenkrupp و شرکت فولاد تاتا هند، روز جمعه توافق نهایی را برای ایجاد یک سرمایه گذاری مشترک در زمینه فولاد انجام داده­اند که بزرگترین قرارداد صنعت فولاد اروپا در بیش از یک دهه است.

توافق نهایی پس از ماه ها مذاکرات بعد از توافق اولیه در ماه سپتامبر اعلام شد. هر دو شرکت امیدوارند که به آنها کمک کند تا به چالش هایی در صنعت فولاد، از جمله ظرفیت های بیش از حد پاسخ دهند.

این بزرگترین معامله در صنعت فولاد اروپا پس از سال ۲۰۰۶ و پس از فروپاشی Arcelor Mittal، سرمایه گذاری مشترک – به نام Thyssenkrupp Tata Steel – با حدود ۴۸۰۰۰ کارگر و حدود ۱۷ میلیارد یورو (۱۹.۹ میلیارد دلار) در فروش می­باشد.

این شرکت تازه در هلند، و پس از ArcelorMittal، دومین تولید کننده فولاد این قاره خواهد بود. این طرح اصلی از Thyssenkrupp و مدیر عامل شرکت Heinrich Hiesinger برای تبدیل سازه­های فولادی زیردریایی خود به یک شرکت فولادی بر پاییه فن آوری را تشکیل می دهد.

Hiesinger گفت: “سرمایه گذاری مشترک نه تنها به چالش های صنعت فولاد اروپا توجه می کند بلکه این تنها راه برای ایجاد ارزش قابل توجهی حدود ۵ میلیارد یورو برای Thyssenkrupp و Tata Steel به علت همکاری های مشترک است که نمی تواند در یک سناریو مستقل تحقق یابد”. ناتاجان چاندرسکاران، رئیس اجرایی فولاد تاتا، در بیانیه جداگانه ای گفت، این سرمایه گذاری مشترک “یک شرکت فولاد اروپایی است که ساختاری “قوی و رقابتی” ایجاد می کند. این قرارداد در حالی انجام می­گیرد که سازندگان فولاد اروپا با تعرفه های ۲۵ درصدی صادرات به ایالات متحده، بزرگترین بازار خود، مواجه هستند. در نتیجه این امر ممکن است باعث شود بازار محلی قدرت جذب بالاتری بیابد.

از آنجا که تعرفه ها در اواخر ماه می اعلام شد، سهام فولاد سازان اروپایی ArcelorMittal، Thyssenkrupp، Salzgitter و Voestalpine  ، از ۸ تا ۱۷ درصد کاهش یافت.

 

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *