شش استراتژی فروش موثر برای بستن قرارداد

شش استراتژی فروش موثر برای بستن قرارداد

شش استراتژی فروش موثر برای بستن قرارداد

کوتاه شدن چرخه فروش می تواند منجر به رشد انفجاری شود. در اینجا برخی از استراتژی­های اثبات شده برای بستن معاملات شما به روشی سریع­تر بیان شده است.

راهکارهایی که مصرف کنندگان تصمیمات خرید را بر اساس آن اتخاذ می کنند، به طور مداوم در حال تغییر است، بنابراین مهم است که به موقع استراتژی فروش خود را با کارکنان خود مجددا ارزیابی کنید. فروش هر گونه محصول یا خدمات می تواند یک خط خوب برای راه رفتن باشد – شما باید این تعادل کامل را بین متقاعد کردن یا مزاحم پیدا کنید. این کار نیازمند برنامه ریزی دقیق است، اما خوشبختانه با یک استراتژی جامع در این زمینه می توانید مطمئن شوید که شرکت شما ماندگار است و بیشتر معاملات را به سرانجام می­رساند. شما باید به خاطر داشته باشید که هنگام تلاش برای فروش، مشتری باید اول وارد شود. در زیر برخی از مؤثرترین راهکارها برای کمک به فروش سریع تر شما را دربر می گیرد:

  1. تصمیم گیرنده را شناسایی کنید.

مهم نیست که در چه صنعتی فعال هستید، دانستن تصمیم گیرنده برای بستن سریع معامله بسیار مهم است. بسیاری از تصمیم گیرندگان شخص دیگری را می فرستند تا تمام اطلاعاتی را که می توانند درباره شرکت شما یاد بگیرند. در صورتی که این مورد باشد، مطمئن شوید که خود را به سمت تصمیم گیرنده قرار دهید تا بتوانید فروش خود را به توجه به منافع آن شخص سفارش و ارائه کنید، حتی اگر آنها وجود نداشته باشند. البته، بهترین سناریو شما این است که شما با تصمیم گیرنده معامله کنید. برای انجام یک جلسه با آن شخص، هر کاری که می توانید انجام دهید.

  1. واقعی باشید.

یک مشتری می تواند حس کند که در حین فرایند فروش جدی هستید. به عبارت دیگر، مهم است که به مشتری برسانید که نه تنها معامله بلکه برای کسب و کارشان اهمیت قائل هستید. محاسبه کردن زیاد می­تواند مردم را در تصمیم گیری به عقب براند؛ با این حال، به یاد داشته باشید که هیچ چیز اشتباه در آماده سازی وجود نداشته باشد. شما باید برای هر سوال احتمالی آماده باشید، و اینطور باشد که شما به منافع مشتری اهمیتی می­دهید.

 

  1. ایجاد احساس فوریت

تعیین مهلت برای معامله به انگیزه مشتری برای انجام معامله کمک می­کند این که تخفیف و یا خدماتی به صورت رایگان ارائه می­شود، به مشتری این حس را منتقل می­کند که آنها دست بالا را دارند. این به معنی عجله نیست؛ به سادگی سعی کنید به آنها دلایل اضافی ارائه کنید که چرا محصول یا سرویس شما انتخاب مناسب و درست در حال حاضر است.

 

  1. غلبه بر اعتراض

تهیه پیشنویس فروش برای رسیدگی و غلبه بر اعتراضات بالقوه می تواند معامله را سریعتر کند. اگر چیزی از شما غافلگیر کند، ممکن است لازم باشد زمان زیادی برای فکر کردن به یک راه حل داشته باشید. در گزارشی که اخیرا منتشر شد، “تام سیرتی”، متخصص فروش، این را “نقشه اصلی” نامید. با داشتن یک طرح کلی از مشکلات پیش بینی شده و یک تحلیل دقیق از خطرات، می توانید مقاومت را کاهش دهید. به شدت توصیه میکنیم که با کل فروش تیم خود جلسه داشته باشید و هر فرد اعتراضاتی را که ممکن است پیش­ آید مطرح کند.

  1. رقابت خود را بشناسید.

رقابت برای کسب و کار دشوار است. دانستن مناطقی که رقابتی­تر است، می تواند منجر به نزدیک شدن سریع به مشتری شود. باز هم این همه مربوط به آماده سازی است. تحقیق خود را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که شما چیزهایی را که انجام می دهید یادداشت می کنید. این اغلب بزرگترین نقطه فروش است، بنابراین شما نمی خواهید آن را نادیده بگیرید.

  1. آنچه شما می گویند بسیار مهم است.

پای خود را در دهان خود قرار ندهید. متمرکز صحبت کنید و روی تخصص­های خود تمرکز کنید. شما می خواهید واقعی باشید، اما باید حرفه­ای باقی بمانید.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *