این تکنولوژی های خلاقانه ، صنعت آهن را موثرتر خواهد کرد

تکنولوژی های صنعت آهن

فولاد سازی یک صنعت مادر است که نیاز به مقدار زیادی از گرما و انرژی دارد. به همین ترتیب، زمانی که صحبت از انرژی های پایدار می شود فولاد سازی  تنها و اولین بخش صنعتی ای نیست که به ذهن می اید.

با این وجود، با توجه به این که صنعت گام هایی برای بهبود اثرات زیست محیطی خود برداشته است، و در این راستا از طیف  وسیعی از فن آوری های نوین برای کاهش اثرات زیست محیطی تولید فولاد استفاده میکند، گرما هم چنان هست.

(organic ranking cyclesبعنوان مثال استفاده از توربین های چرخشی ارگانیک  (

در کارخانه فولاد اُری مارتین در برسیا واقع در جنوب ایتالیا می باشد که ورق های فولادی گرم به منظور استفاده در صنایع اتومبیل و مکانیکی تولید میکند

در طول عملیات تابستانه، سیستم اُ آر سی (ORC) به میزان کافی از حرارت اتلافی برای مصرف برق ۷۰۰ خانواده محلی انرژی تولید میکند. در زمستان، حرارت اتلافی برای گرم کردن ۲۰۰۰ خانه در محدوده شبکه محلی استفاده می شود. این کار تولید کربن کارخانه را تا ۱۰۰۰۰ تن در هرسال کاهش می دهد هم چنین نیاز برای سرد کردن اب را کاهش میدهد.

سیستم بازیابی گرما، که به وسیله یک بخش سوم برپا می شود و توربین های ORC که توسط گروه صنایع سنگین میتسوبیشی برپا میشود، هردو گاز مصرف شده را به دام می اندازند و ان را به انرژی الکتیریکی و قدرت گرمایی تبدیل می کند. انها بر پایه سیستم توربین های بخار تبدیلی که در کارخانه ها قدرتی می باشند

به جای تولید بخار از اب ، گرچه، سیستم ا ار سی یک جریان ارگانیک را بخار می کند. این نه تنها نیاز به اب را برطرف میکند بلکه به توربین ها اجازه می دهد تا با سرعت و فشار کمتری بچرخند و از انرژی کمتری استفاده کنند. درحالیکه کمترین میزان خوردگی اهن نیز به وجود می اید. این یک سیستم کم هزینه است که به فعالیت های پایدارسازی کمی نیاز دارد و به دلیل اتوماتیک بودن سیستم به یک اپراتور حرفه ای نیز نیاز ندارد

اقتصاد باز گشتی

بازیافت راه دیگری است که با استفاده از آن صنعت فولاد می توانید بیشتر به یک آینده پاک و محیط زیست پایدار کمک کند.

استیل به خودی خود قابل بازیافت است. فولاد میتواند بارها بارها بدون کم شدن کیفیت استفده شود. صنعت همواره از این خاصیت فولاد به عنوان اهن پوسته یا ضایعات به عنوان یک عنصر اضافه در فرایند تولید اهن الات و با شکل دادن حلقه های فولادی استفاده کرده است به طوریکه هیچ چیز هدر نمیشود.

اما تولید آهن آلات حجم زیادی از مواد اضافی مانند گردوخاک و تراشه ها و براده هایی دارد که نیازمند جمع اوری موثر است. و با راه حل های بازیابی محصول میتوان این حجم عظیم مواد اضافی را به منابع مفید و سود اور بدل نمود

در اری مارتین در ایتالیا، به عنوان مثال، توده براده ها توسط کارخانه جداگانه جمع اوری و بازیابی میشود. این کارخانه هم چنین مجهز به سیستم گردش اب دمای بالا است تا مصرف اب مورد نیاز برای سرد کردن میله های فولادی را کاهش دهد. چنین سیستمی قطعا هزینه اضافی دارد اما از اثرات مخرب برای محیط زیست بسیار می کاهد.

پاک سازی هوا

علاوه بر موارد بالا، شرکت های فولادی به دنبال راه هایی برای پاک سازی فرایند تولید محصولات خود هستند تا تمامی استانداردهای حفاظت از محیط زیست را رعایت کنند

برای هر تن آهن متری تولید شده، ۱۰ تا ۲۵ کیلوگرم براده اهن و خاک اره جمع می شود، که سپس طی فرایند تولید وبا خروج هوا وارد جو میشود.

پاکسازی گاز خروجی روش بسیار موثری برای گرفتن این گرد و خاک از هوای خروجی از کارخانه است. یک سیستم قپاکسازی مناسب هزینه های عملیات را پایین خواهد اورد و به یک صنعت فولاد پایدار کمک خواهد کرد.

فردای صنعت فولاد هوشمندتر خواهد بود

پیشرفت های تکنولوژی بازده صنعت را در راه های دیگری نیز افزایش می دهد. چهارمین انقلاب صنعتی به تکنولوژی اجازه می دهد تا در سیستمی هماهنگ تر با شیوه های تولید اهن این صنعت را متحول کند

علاوه بر تغییر و تحول محیط تولید به کارخانه های اتوماتیک و هوشمند ، دیجیتال کردن قسمت های مختلف کارخانه   به منظور استفاده از تمامی ظرفیت کارخانه راهی سودمند است.

یک سیستم مدیریتی در کارخانه کاملا مکانیزه از تکنولوژی سنسور و تشخیص های پیچیده برای نظارت هوشمند استفاده میکند تا عملکرد کارخانه را بهبود بخشد. سیستم های اینده از یادکیری ماشین استفاده میکند تا بهترین روش برای تولید فولاد از کمینه منابع را بیابند. و در کنار بهبود بازده، فرایند تولید کمترین آلودگی برای محیط زیست نیز انجام میشود.

 

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *