تولید فولاد در هند

تولید فولاد در هند

هند بالاترین تولیدکننده و ایران دومین تولیدکننده بزرگ آهن اسفنجی در جهان محسوب می‌شوند. با توجه به اینکه هند از جمهوری اسلامی ایران در تولید آهن اسفنجی پیشی گرفته و مقام نخست را در جهان کسب کرده، در ادامه به تحولات این صنعت در هند و مقایسه آن با ایران خواهیم پرداخت.

موسسه مودی (Moody) که یک شرکت آمریکا فعال در زمینه تجارت و خدمات مالی است سال گذشته گزارش داد که هند سریعترین رشد را طی ۱۲ تا ۱۸ ماه در صنعت فولاد جهان خواهد داشت. بر اساس این گزارش، نرخ رشد سالیانه مصرف فولاد هند حداقل ۵.۵ تا ۶ درصد باقی و رشد تولید ناخالص داخلی را با میانگین رشد سالانه ۷.۳ درصد تا ۷.۵ درصد ارتقا خواهد یافت. اکثر محصولات فولادی هند به صنعت خودرو صادر و در صنایع داخلی مصرف می شود. انتظار می رفت فولاد هند پس از چین در رتبه دومین تولیدکننده برتر قرار گیرد.

دولت هند نیز اقداماتی را جهت تشویق بیشتر و توسعه بهتر صنعت فولاد هند در دستور کار خود قرار داد. پس از اعمال تحریم علیه ایران از سوی امریکا انجمن فولاد هند اعلام کرد: واردات فولاد افزایش یافته و ممکن است عواقب جدی در پی داشته باشد. به علاوه، افزایش واردات از ایران از طریق امارات با قیمت‌های زیاد به نگرانی شرکت‌های فولاد هند افزود.

اکنون پس از گذشت یک سال و تحولات در روابط هند و امریکا گزارش می شود که این کشور بنا دارد تا سرمایه گذاری در بخش های زیرساخت، خودرو سازی و ساخت و ساز، مصرف و تقاضای فولاد هند را تا سال ۲۰۲۳ افزایش دهد. میزان رشد مصرف و تقاضای فولاد به طور متوسط ۷.۴ درصد پیش بینی شده است. میزان تولید فولاد هند همچنین تا سال ۲۰۲۱ میلادی به ۱۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزارتن و تا سال ۲۰۲۳ به ۱۴۰میلیون تن افزایش می یابد. طی سال ۲۰۱۸ میلادی هند با تولید ۱۰۶ میلیون و ۵۶۰ هزارتن فولاد خام در رتبه دوم فولادسازان برتر جهان ایستاد. این میزان تولید حاکی از رشد ۳.۳ درصدی نسبت به تولید ۱۰۳ میلیون و ۱۳۰هزار تن فولاد خام طی سال ۲۰۱۷ میلادی است. در حال حاضر سرانه جهانی مصرف فولاد ۲۱۴ کیلوگرم است که این میزان در هند ۶۹ کیلو گرم اعلام شده است. دولت هند در نظر دارد ظرفیت فولادسازی این کشور را تا سال ۲۰۳۰ میلادی به ۳۰۰ میلیون تن افزایش دهد. همچنین در سال ۲۰۳۰ میلادی تولید فولاد این کشور به ۲۵۵ میلیون تن و سرانه مصرف نیز به ۱۶۰ کیلوگرم افزایش می یابد

برای اطلاع از اخرین قیمت ها در بازار آهن و فولاد به آهن ۲۰ مراجعه کنید.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *