ترامپ قول داده است که بازار زغال سنگ، فولاد و تجارت با چین ثبات یابد.

ترامپ قول داده است که بازار زغال سنگ، فولاد و تجارت با چین ثبات یابد.

 

رئیس جمهور ترامپ قویا معتقد است که او پس از سالها کاهش تولید توانسته است صنایع ذغال سنگ و فولاد ایالات متحده را به تنهایی حفظ کند، در حالی که همزمان با ناسازگاری تجاری آمریکا با چین مواجه می شود، اطلاعات جدید نشان می دهد هیچ کدام از این ادعاها درست نیست.

  • کمبود تجارت با چین

رئیس جمهور مدت­ها استدلال کرده است که سریع­ترین راه برای اصلاح عدم توازن عظیم تجاری بین ایالات متحده و چین این است که تعرفه های واردات چینی را اعمال کند. برخی توییت­های ترامپ: چین از ما با نام تجارت دزدی می­کند و فرصت­های کاری ما را سرقت می کند، در عین حال رهبران ما ادعا “پیشرفت” می­کنند! او هم چنین مارچ گذشته توییت کرد: جنگ تجاری خوب و آسان برای برد خواهد بود.

ترامپ به فدراسیون اداره مزرعه آمریکایی گفت مذاکرات با چین “به خوبی انجام می شود” ، اما آمارهای منتشر شده توسط دولت چین روز دوشنبه نشان داد که طرح او کار نمی کند. در عوض، کسری تجاری ایالات متحده با چین در سال ۲۰۱۸، ۱۷ درصد افزایش یافت و به ۳۲۳.۳۲ بیلیون دلار رسیده است. در طول سال گذشته، همانطور که ترامپ جنگ تجاری با پکن را آغاز کرد، صادرات چینی به ایالات متحده به ۱۱.۳ درصد افزایش یافت، در حالی که واردات کالاهای آمریکایی به چین فقط ۰.۷ درصد افزایش یافت. کشاورزان آمریکایی بزرگترین ضربه های کوتاه مدت سیاست های ترامپ را متحمل شده اند، زمانی که بیجینگ در پاسخ به تعرفه های ترامپ واردات سویا ایالات متحده به چین در سال ۲۰۱۸ ، را ۹۸ درصد کاهش داد.

  • فولاد

ترامپ در سپتامبر گذشته توییت کرد: صنعت فولاد ما جهانی است. این زندگی جدیدی به ارمغان آورده است و رشد می کند. میلیاردها دلار برای کارخانه ­های جدید در سراسر کشور صرف می شود!

۲۵ درصد تعرفه واردات منجر به افزایش موقت قیمت فولاد در سال گذشته شد اما همچنین به فروش و سود شرکت هایی که فولاد را خریداری می کنند، از جمله جنرال موتورز آسیب می رساند. نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که تولید کنندگان مواد دیگر را جایگزین می­کنند یا تولید را کاهش دادند، قیمت فولاد به میزانی که پیش از تعرفه ها بود و قیمت سهام برای بزرگترین تولید کنندگان ایالات متحده تا ۴۷ درصد کاهش پیدا کرد. در حالی که ترامپ به درستی یادآور می شود که برخی از شرکت ها اعلام کرده اند که قصد دارند که سازنده فولاد جدید باشند و یا ساختار موجود را تجدید کنند. شایسته ترین و شگفت انگیز ترین ادعای وی که ” آنها شش کارخانه فولاد جدید را ساختند ” در واقع هیچ پایه ای ندارد.

کارشناسان صنعت خاطر نشان می کنند که اشتغال در صنعت فولاد تقریبا به عنوان یک نتیجه از اتوماسیون کاهش خواهد یافت، حتی اگر تولید و سود افزایش یابد. همانطور که AEI فکر می کند، “آقای تعرفه ترامپ در حال تلاش برای احیای جهان تولید فولادی است که دیگر وجود ندارد. او برای صنایع فولادی مالیات وضع می­کند که ۶،۵ میلیون نفر در آن کار می کنند و قادرند کارهای بیشتری را برای کمک به صنعتی که فقط ۱۴۰۰۰۰ در آن کار می کند، انجام دهند. ” شاید این توضیح باشد برای اینکه چرا ترامپ به ایده ساخت دیوار مرزی در مرز ایالات متحده با مکزیک از فولاد و نه بتن، روی خوش نشان داده است. تام گیبسون، رئیس جمهور و مدیر عامل موسسه آهن و فولاد آمریکا، در مصاحبه ای با NPR اظهار داشت که این دیوار آهنی نیاز به سفارش ۳ میلیون تن فولاد دارد.

  • زغال سنگ

ترامپ در مراسمی در مورد زغال سنگ گفت: می­دانید به چه چیزی آسیبی نمی­رسد؟ زغال سنگ. شما با زغال سنگ هرکاری می­توانید بکنید! ما بازگشتیم، صنعت زغال سنگ بازگشته است!

پس از اینکه در سال ۲۰۱۶ با وعده ای برای حفظ صنعت ذغال سنگ، ترامپ پس از انتخاب شدن، سریع اعلام کرد که پیروزی در آن است. او قوانینی را که برای حفاظت از محیط زیست در زمان دولت اوباما قرار داده شده بود، لغو کرد و هنگامی که یک معدن پنسیلوانیا برای کسب و کار باز شد، او توییت کرد: “تبریک می گویم! اولین معدن زغال سنگ جدید در دوران ترامپ در پنسیلوانیا باز می شود”

اما یک تجزیه و تحلیل از معادن و کارخانه­های زغال سنگ در ایالات متحده نشان می­دهد که صنعت زغال سنگ به طور کلی مسیر رو به پایین خود را ادامه می دهد. در واقع، در دو سال اول ریاست جمهوری ترامپ، معدن­های زغال سنگ بیشتری نسبت به اولین دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، تعطیل شدند.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *