تحولات تعرفه نورد گرم

اتحادیه اقتصادی اوراسیا

تحولات تعرفه نورد گرم در سطح بین المللی دستخوش تغییرات خواهد شد.

در تازه ترین گزارش،  کمیته اقتصادی ارگان نظارتی اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU)  که توسط کشورهای روسیه، قزاقستان، بلاروس، ارمنستان و قرقیزستان سازماندهی می شود، در نظر دارد سهمیه سالانه واردات را به ۹۹۶ هزار و ۵۹۶ تن برساند و افزون بر این، تعرفه ۲۵ درصدی نیز بر روی محصولات نورد گرم اعمال کند تا به واردات را محدود کند.

پیش بینی می شود اوکراین، اتحادیه اروپا و کره جنوبی از این اقدام و سیاست جدید تجاری بیشترین تاثیر را بپذیرند.

معاهده تشکیل اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) ، که اعضای آن بیشتر کشورهای شمال منطقه اوراسیا، در شرق اروپا هستند، در ۲۹ می ۲۰۱۴ توسط بلاروس، قزاقستان و روسیه امضا شد و از یکم ژانویه ۲۰۱۵ عملاً اجرا شد. این اتحادیه تصمیم دارد تا  در ماه آگوست سهمیه سالانه برای واردات نورد گرم مقاطع تخت را اعلام کند.

پیش تر گزارش هایی مبنی بر پشتیبانی این اتحادیه از ایده ارز دیجیتال برای مقابله با تحریم های امریکا علیه کشور روسیه و متحدانش منتشر شد.

آهن ۲۰  مطمئن ترین سایت برای تبلیغات آهن آلات

ایده ارز دیجیتال EAEU نه تنها توسط اتحادیه اقتصادی پشتیبانی می‌شود، بلکه توسط چند کشور نامعلوم دیگر نیز که شرکای اصلی کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا هستند، حمایت می‌شود.

تس (TASS) یکی از رسانه‌های خبری بزرگ روسیه چندماه پیش به نقل از الکسی مویسیف معاون وزیر اقتصاد روسیه اظهار داشت که بنا به تشخیص وزارت اقتصاد روسیه، فرصت مناسبی تا سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ وجود دارد که ارز دیجیتال پشتیبانی شده توسط اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) راه‌اندازی شود .

وی هم چنین گفته بود: پروژه ارز دیجیتال اعلام شده، به‌احتمال زیاد بدون استفاده از فناوری بلاک چین به بهره‌برداری خواهد رسید. به گفته مویسیف، ارز واحد پشتیبانی شده توسط EAEU، همانند واحد پول اروپا (ECU) توسعه داده خواهد شد.

واحد پول ECU که پیش از جایگزینی یورو (EUR) در سال ۱۹۹۹، توسط جامعه اروپا استفاده می‌شد.  واحد پول ECU که در سال ۱۹۷۹ راه‌اندازی شد، ترکیبی از ارزهای کشورهای عضو جامعه اروپا بود که نرخ آن به میانگین حسابی ارزهای مشارکت‌کننده در آن، بستگی داشت.

 

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *