برنامه ریزی های جدید برای تنظیم بازار فولاد

آینده بازار فولاد

احمد خوروش، مدیر عامل فولاد کویر در گفت و گو با  خبرگزاری های فولاد در مورد آینده بازار فولاد اظهار نظر کرد. وی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران است و از برخی عناوین مطرح شده در ششمین جلسه هم اندیشی از سلسله جلسات تولیدکنندگان میلگرد خبر داد.  این جلسه در راستای ادامه جلسات هم اندیشی واحدهای نورد مقاطع طویل برگزار شد و مدیران تلاش کردند تا نوسانات قیمتی در طول هفته گذشته را با یک وفاق بین تولیدکنندگان مدیریت نموده، به این امید که شاهد عدم سقوط قیمت ها باشند.

به گفته خوروش: وزارت صنعت، معدن و تجارت نقشه راه صحیحی را برای تنظیم بازار فولاد کشور در پیش گرفته که اختصاص صادرات مقاطع فولادی صرفا برای تولیدکنندگان یا نمایندگان آن ها و همچنین تعیین کف عرضه در بورس کالا از آن جمله است.

ایشان معتقدند: اگر عرضه شمش در بورس کالا به درستی و به میزان مناسب صورت پذیرد، قیمت میلگرد و سایر مقاطع فولادی که به دست مصرف کننده می رسد، معقول خواهد شد. بعلاوه واحدهای تولیدی مجبور به خرید مواد اولیه با قیمت های گران نخواهند بود. ضمن اینکه با مکانیسم عرضه و تقاضا، قیمت واقعی کشف شده و  دلالان نمی توانند هیجان غیر واقعی به بازار وارد نمایند. خوروش ادامه داد: فولاد کویر به عنوان یک تولیدکننده بخش خصوصی پیش قدم شده و میلگرد تولیدی خود را در بورس عرضه می کند اما اگر سایر واحدهای تولیدی به دولت در این مسیر کمک نکنند و از سوی دیگر فرآیند پذیرش و معاملات در بورس کالا تسهیل نشود، قطعا قیمت فولاد در بازار تنظیم نخواهد شد. بنابراین لازم است هم دولت و هم تولیدکنندگان به مکانیسم عرضه در بورس کالا کمک کنند تا با افزایش عرضه ها و منظم شدن آن، شاهد بازگشت قیمت محصولات فولادی به قیمت های واقعی باشیم.

وی افزود: هیچ شرکتی حاضر به شکست دوباره قیمت ها نبوده و در حال حاضر با وجود بحران هایی نظیر کاهش شدید تقاضا در بازار واسطه ای و مسائل مالی و نقدینگی که برخی شرکت ها را مجبور به فروش زیر قیمت تمام شده کرده است، تولیدکنندگان حاضر در جلسه برای ایجاد ثبات در بازار میلگرد هم نظر هستند.

گفتنی است، ششمین جلسه هم اندیشی تولید کنندگان میلگرد امروز با حضور نمایندگانی از شرکت های ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، فولاد کویر، صبا فولاد زاگرس، پرشین فولاد، گروه ملی صنعتی اهواز، سیما فولاد کرمانشاه، نورد ایوان غرب، آریا ذوب، فولاد صنعت بناب، فولاد هیربد و آذر فولاد امین در محل سالن جلسات انجمن فولاد برگزار شد.

برای اطلاع از اخرین قیمت ها در بازار میلگرد و سایر فلزات به سامانه آهن ۲۰ پیوندید.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *