افزایش قیمت سنگ آهن با کیفیت در برنامه­ های بلند مدت بهار آینده

افزایش قیمت سنگ آهن

آهن قراضه و ضایعات آهن تقاضا برای خرده­ های خالص سنگ آهن را کاهش داده است.

یک شرکت تولید کننده آسیایی چینی می گوید: در حال حاضر قیمت فولاد در حال افزایش است و به همین دلیل خرده­های خالص سنگ آهن سنگین­تر تنها درصورتی که مورد استفاده خواهند بود که ضایعات آهن مقاومت کافی را نداشته باشند، انتظار می رود که تا بهار سال آینده قیمت فولاد ضعیف باقی بماند و موضوع اصلی کاهش هزینه های مواد اولیه است.

ضایعات آهن طی ۲ ماه گذشته از حدود ۱۰۰۰ یوان به حدود ۶۰۰-۷۰۰ یوان در در ازای هر تن رسیده است. معامله گران چینی در حال حاضر عملکرد کوره ذوب را عاملی در قیمت آهن می­دانند. “یک کارشناس می­گوید:”ضایعات برزیلی با درجه خلوص بالاتر به ندرت می­تواند قیمت مناسبی در مقایسه با ضایعات استرالیایی داشته باشد. در همین حال، افزایش ضایعات برزیلی در بازار نیز قیمت­ها را کاهش داد.

شرکت کنندگان در بازار رویکرد منتظر ماندن و دیدن را ترجیح می­دهند البته با پیش بینی اینکه تقاضای احتمالی ممکن است بالا رود چنانچه سیاست­های مربوط به محیط زیست در طول زمستان به اندازه کافی سختگیرانه باشد.

کارشناسان می­گویند:”ظرفیت تولید آلومینا در فصل زمستان با محدودیت مواجه خواهد شد و خریداران ممکن است ضایعات برزیلی را به عنوان جایگزینی برای حفظ درصد نسبی آلومینا در کوره های انفجاری، به کار گیرند. وی هم چنین افزود: “ماهیت دقیق کنترل آلودگی در فصل زمستان هنوز معلوم نیست و تقاضا برای ضایعات با خلوص پایین آلومینا از کارخانه های آسیاب برای کاهش استفاده از کک، ممکن است افزایش یابد.” و علاوه بر این انتظار می رود فصل بارندگی در برزیل از اواخر دسامبر تا ژانویه به کاهش میزان حمل و نقل ضایعات برزیلی می­انجامد و خریداران نیز خواهان خرید برخی از محموله­ ها زودتر از شروع موسم بارندگی هستند و این قیمت­ها اندکی تنظیم خواهد کرد.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *