افزایش تولید فولاد خام جهان در سال ۲۰۱۷

تولید فولاد خام جهان در سال ۲۰۱۷

تولید فولاد خام جهانی در سال ۲۰۱۷ به میزان ۵.۳ درصد افزایش یافت.

تولید فولاد خام جهانی در سال ۲۰۱۷ به ۱۶۹۱.۲ میلیون تن رسیده است که نسبت به سال ۲۰۱۶ به میزان ۵.۳ درصد افزایش یافته است. تولید فولاد در تمامی مناطق در سال ۲۰۱۷ به جز در کشورهای مستقل مشترک‌المنافع، که با پیش بینی‌های فعلی باقی مانده است، افزایش یافته است.

نمودار تولید سالانه فولاد خام

تولید سالانه آسیا در سال ۲۰۱۷، ۱،۱۶۲.۵ میلیون تن فولاد خام است که نسبت به سال ۲۰۱۶ به میزان ۵.۴ درصد افزایش داشته است. تولید فولاد خام چین در سال ۲۰۱۷ به ۸۳۱.۷ میلیون تن رسید که در سال ۲۰۱۶ ۵.۷ درصد افزایش یافته است. سهم چین در تولید فولاد خام از ۴۹.۰ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۴۹.۲٪ در سال ۲۰۱۷ رسیده است. ژاپن ۱۰۴.۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۷تولید کرده است که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ -۰.۱ درصد کاهش یافته است. تولید فولاد خام ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ ۱۰۱.۴ میلیون تن بوده که در سال ۲۰۱۶ ۶.۲ درصد افزایش یافته است.

در سال ۲۰۱۷، اتحادیه اروپا  ۱۶۸٫۷ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به سال۲۰۱۶ ۴٫۱ درصد افزایش یافته است. ایتالیا ۲۴۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ تولید کرد که ۲٫۹درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است. اسپانیا ۱۴٫۵ میلیون تن فولاد خام در سال ۲۰۱۷ تولید کرد که میزان ۶٫۲٪ در مقایسه با سال ۲۰۱۶ بیشتر بوده است.
تولید فولاد خام در شمال امریکا ۱۱۶ میلیون تن بود که ۴٫۸ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ است. ایالات متحده ۸۱٫۶ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که در سال ۲۰۱۶ میزان ۴ درصد افزایش یافته است.
برآورد worldsteelاز تولید فولاد خام ۲۰۱۷ در کشورهای مستقل مشترک‌المنافع بر اساس داده‌های موجود ۱۰۲.۱ میلیون تن است که همان مقدار در سال ۲۰۱۶ است. روسیه  ۷۱.۳میلیون تن فولاد خام در سال ۲۰۱۷ تولید کرد که ۱.۳٪ در سال ۲۰۱۶ افزایش یافت. ۶.۴٪ با رقم سالانه ۲۲٫۷ میلیون تن
تولید فولاد خام سالانه در آمریکای جنوبی در سال ۲۰۱۷ ۴۳.۷ میلیون تن بود که در سال ۲۰۱۷۸.۷ درصد افزایش یافته است. برزیل در سال ۲۰۱۷ ۳۴.۴ میلیون تن تولید کرده است که نسبت به سال ۲۰۱۶ ۹.۹ درصد افزایش یافته است.

در دسامبر ۲۰۱۷، تولید فولاد خام جهانی برای ۶۶ کشور گزارش شده به انجمن فولاد جهانی ۱۳۸٫۱ میلیون تن بود که نسبت به دسامبر ۲۰۱۶ افزایش ۳٫۹ درصدی داشته است. نسبت استفاده جهت تولید محصولات فولادی از ظرفیت فولاد خام در ۶۶ کشور در دسامبر ۲۰۱۷ برابر با ۶۹٫۵ درصد بوده است که این مقدار ۱٫۸ درصد بیشتر از دسامبر ۲۰۱۶ است.

درصد مصرف فولاد تولید شده در جهان

برگرفته از وب سایت wordsteel.org

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *