فولاد ضد زنگ: پیش بینی آینده تولید در خاورمیانه در سال جاری

تولید فولاد ضدزنگ جهانی در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۵۰.۷ میلیون تن رسید. این نشان دهنده افزایش ۵.۵ درصدی نسبت به رقم سال قبل است. سازمان برنامه ریزی فولاد جهانی  MEPS پیش بینی می کند که تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۴ درصد رشد می کند و به ۵۲.۷ میلیون تن رکورد جدید را به دست می‌­آورد.

در ایالات متحده، اثرات تعرفه‌ها و سهمیه ای که ناشی از اقدامات بخش فولاد بود، در سال گذشته کاهش یافت. پیشنهادات بیشتر در مورد واردات بود، در حالی که رشد تقاضای داخلی کاهش یافت. در نتیجه، در سال ۲۰۱۸، افزایش متوسطی در تولید و در حدود ۲ درصد ثبت شد. سازمان  MEPS در سال جاری میزان مشابه رشد را پیش بینی می کند. سال گذشته، مقامات اتحادیه اروپا اقداماتی را به منظور جلوگیری از انتقال مواد به سومین کشور از آمریکا به عمل آورد تا به بازار اتحادیه اروپا کمک شود. با این حال، بسیاری از پیشنهادات برای واردات به قوه خود باقی ماند. علاوه بر این، میزان مصرف منطقه رشد کمی نشان داد. بنابراین تولید فولاد ضد زنگ مجموع خام به طور گسترده در سال گذشته تغییری نکرد و نتایج مشابه ای در سال ۲۰۱۹ پیش بینی می­شود.

تولیدکنندگان ژاپنی در سال ۲۰۱۸ میزان تولید سالیانه خود را به بیش از ۳.۵ درصد افزایش دادند. با این حال، با توجه به تقاضای ضعیف، قیمت رقابتی و ظرفیت تولید بیش از حد در منطقه خاور دور، در سال جاری پیش بینی نشده است. رشد تولید در کره جنوبی سال گذشته کمترین میزان گزارش شده است. رشد سالیانه بیش از ۲ درصد، نسبت به سال قبل، برای سال ۲۰۱۹ پیش بینی شده است.

هم چنین در مواجهه با رقابت شدید در منطقه، تولید ناخالص داخلی فولاد ضد زنگ تایوان در سال ۲۰۱۸ تقریبا ۱۵ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت است. انتظار می رود تولید کل سالانه بدون تغییر در سال جاری ادامه داشته باشد. خروجی فولاد ضدزنگ خام هند، به شدت رشد کرده است و افزایش سالانه بیش از ۷ درصد، در سال ۲۰۱۸ ثبت شده است. علاوه بر این، رشد بیش از ۵ درصد برای سال جاری پیش بینی شده است.

پیش‌بینی تولید چین در سال ۲۰۱۹

پس از چند سال پیشرفت فوق العاده، تولیدات فولاد چین، در حال حاضر، در مرحله بالایی از توسعه است. رشد سالیانه، در حدود ۳.۵ درصد، در سال گذشته گزارش شده است و افزایش مشابه‌ای در سال ۲۰۱۹ پیش بینی شده است.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *