اتحادیه اروپا در فولاد ترکیه سرمایه گذاری می­کند

اتحادیه اروپا در فولاد ترکیه سرمایه گذاری می­کند

اتحادیه اروپا در فولاد ترکیه سرمایه گذاری می­کند.

طبق گفته برخی منابع، حرکت کمیسیون اروپا برای گسترش محدودیت های واردات فولادکارخانه های ترکیه را تهدید به کاهش تولید و یا در بعضی موارد بسته شدن می­کند، درحالیکه ترکیه زیر فشار تعرفه های ایالات متحده نیز هست.

این کمیسیون روز چهارشنبه اعلام کرد که تا ژوئیه ۲۰۲۱  برای جلوگیری از نگرانی هایی که بازار های اتحادیه اروپا در رابطه با افزایش فولادی که دیگر به ایالات متحده صادر نمی­شود، واردات فولاد خود را گسترش می­دهد.

برای بخش فولاد وسیع فولاد ترکیه، که چهارم قطب اقتصادی کشور است، محدودیت­ها می تواند به شدت دردناک باشد، زیرا اتحادیه اروپا به آن امتیازات اضافی “خاص کشور” داده است. طبق توافق، ترکیه دارای سهمیه بدون تعرفه برای میلگرد، که یک فولاد ساخت و سازی است و بزرگترین سهم صادرات را تشکیل می دهد، حدود ۳۰۰۰۰۰ تن برای ۹ ماه اول دوره های مربوط به سهمیه بندی در نظر گرفته است که، ۶۰ درصد کمتر از صادرات ۲۰۱۸ آن است. محدودیت های خاص کشور در سه ماهه آخر دوره اعمال نمی شود و ترکیه می تواند برخی از فروش را نیز مرتفع کند، اما میزان صادرات سالانه آن همچنان به شدت کاهش خواهد یافت.

یک شرکت بازرگانی فولاد ترکیه در لندن گفت: “بازارهای صادرات ما ناپدید شده اند و بازار محلی تقریبا وجود ندارد و ما ظرفیت زیادی داریم و هیچ بازاری اما وجود ندارد.” وی افزود که امیدوار است که ایالات متحده به زودی میزان ۵۰ درصد تعرفه خود را برای واردات فولاد ترکیه نیز کاهش دهد، تا در عوض آنکارا با نیروهای کرد در سوریه اتش بس اعلام کند ، چیزی که رئیس جمهور ترکیه، اردوغان، پیش از انتخابات محلی نمی تواند انجام دهد.

کارخانه های عمده ترکیه مانند Cebitas و Ekinciler اعلام کرده اند که قبل از اعلامیه اتحادیه اروپا، خروجی خود را کاهش داده اند، در حالی که Koc Metalurji گفت که حدود یک ماه تولیدات این شرکت متوقف شده است. اردمیر، بزرگترین تولید کننده ترکیه، گفته است: تولید به طور عادی ادامه دارد

جفریز برآورد می­کند که محدودیت­های اتحادیه اروپا بر روی میلگرد از همه کشورها در مجموع باید کل واردات میلگرد را حداقل ۲۸ درصد در سال کاهش دهد. تولید کنندگان از جمله ArcelorMittal و CMC باید بیشتر از محدودیت­های اتحادیه اروپا بر محصولات بلند میلگرد بهره مند شوند..

تقاضای اتحادیه اروپا از ترکیه بسیار پایین است و در یک یا دو ماه اول بیشتر می شود. ادن اسلان، رئیس شرکت صادرات فولاد ترکیه (CIB)، گفت: تقاضای محلی نیز بسیار کم است.

صادرات فولاد ترکیه CIB ، در اواخر سال گذشته قبل از آخرین حرکت اتحادیه اروپا پیش بینی کرد که تولید، مصرف و صادرات فولاد ترکیه در سال جاری ۳۰ درصد کاهش یابد.

روز چهارشنبه محدودیت­های اروپا در حالی اعلام شد که ایالات متحده در سال گذشته، تعرفه­ی ۲۵ درصدی واردات فولاد را وضع کرد، سپس ایالات متحده به دلیل تنش های سیاسی با آنکارا، ۵۰ درصد تعرفه را وضع کرد. ایالات متحده بزرگترین مقصد صادرات فولاد ترکیه در سال ۲۰۱۷ بود، اما فولاد کشور در سال گذشته  ۸۰ درصد صادرات به اروپا داشت و بر اساس گزارش Jefferies، اتحادیه اروپا ترکیه بزرگترین مقصد صادرات فولاد است.

“مقاصد صادرات (برای کارخانه های ترکیه) یکی پس از دیگری بسته می شود. احتمالا، تقاضای (اتحادیه اروپا) بلافاصله پر می شود، اتحادیه بین المللی سازندگان و صادرات وارز اعلام کرد: “تولید کنندگان اتحادیه اروپا سال خوبی خواهند داشت” .

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *