آشنایی با قیمت ورق روغنی

شماتیکی از ورق های روغنی درجه یک

قیمت ورق روغنی در سال ۱۴۰۰

ورق روغنی

ورق فولادی که با استفاده از فرآیند نورد سرد به مرحله تولید می رسد و اساس طراحی و ساخت ورق های گالوانیزه می باشد، ورق روغنی نامیده می شود. تولید این ورق بر خلاف ساخت ورق سیاه که با بکارگیری فرآیند نورد گرم انجام می شود، بوده و در حین تولید برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی آن را روغنکاری می کنند که باعث شفافیت و کاربرد تزئینی آن در صنایع مختلف می گردد. ارائه قیمت ورق روغنی توسط شرکت ها و کارخانجات تولیدی با توجه به کیفیت ساختاری و عملکردی آن متفاوت بوده و بنابراین، قبل از خرید بایستی مطالعه لازم در مورد خصوصیات این ورق را داشته و با انتخاب یک مرکز معتبر اقدام به سفارش آن نمود.

 

انواع ورق روغنی

این ورق بسته به آلیاژهای مورد استفاده در صنعت و همچنین، تکنیک های تولیدی مختلف به سه دسته تقسیم بندی می شود:

  1. ورق روغنی معمولی یا st12
  2. ورق روغنی با قابلیت کشسانی پایین یا st13
  3. ورق روغنی با قابلیت کشسانی و انعطاف پذیری بالا یا st14

 

 

 

شماتیکی از ورق های روغنی درجه یک

شماتیکی از ورق های روغنی درجه یک

 

مشخصه های ساختاری و کاربردی ورق روغنی

از خصوصیات اصلی و عمده این ورق طراحی استاندارد ابعاد ساختاری آن می باشد که معمولاً ضخامت آن در بازه ۳/ الی ۳ میلی متر و عرض آن در محدوده ۱۰۰ الی ۱۲۵ میلی متر تعیین می شود. معروف ترین و رایج ترین سایزهای استاندارد این ورق ها به صورت ۱۸۳۰/۱ میلی متر، ۲۴۴۰/۲ میلی متر و ۳۰۵۰/۳ میلی متر طراحی می گردد که در بازارهای تجاری به تعداد فراوان یافت می شود. همانطور که پیش تر اشاره شد، خصوصیات ظاهری و کیفی این ورق باعث استفاده های تزئینی و نمایشی در صنایع مختلف، از جمله بکارگیری آن در طراحی بدنه خودروها، روکش های لوازم خانگی، طراحی انواع قفسه ها و پنل ها و استفاده در مصالح ساختمانی شده است.

به طور کلی، شفافیت ظاهری، مقاومت ضد خوردگی و پایداری بالای ورق روغنی باعث کاربرد فراوان آن در صنعت شده است. در ضمن، محاسبه قیمت ورق روغنی به ازای وزن استاندارد آن طبق جداول مهندسی و نیز ابعاد طراحی آن صورت می گیرد.

خرید مقرون به صرفه ورق روغنی درجه یک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنایع مختلف و همچنین، استفاده از تجهیزات و دستگاه های تولیدی بروز و مجهز، ورق های روغنی با کیفیت های ساختاری متنوع تولید می گردد و پیدا کردن جنس اصل و با دوام آن بسیار سخت شده است. از طرفی برخی مراکز عرضه کننده دارای ورق های روغنی اصل و درجه یک می باشند، طوری که در طی ساخت از آلیاژ های مقاوم و پرخاصیت و نیز روغن های لزج و مرغوب استفاده می شود.

این امر موجب افزایش خواص مقاومتی و در نتیجه، ماندگاری آن شده و از سمتی خاصیت کشسانی آن را بالا برده و از حالت خشک به نرم تبدیل می سازد. در ضمن، قیمت ورق روغنی توسط این مراجع صنعتی معتبر و نادر به منظور حمایت از مشتریان محترم و افزایش رونق چرخه اقتصادی در سال جدید به صورت مناسب محاسبه گردیده و دارای خدمات پس از فروش بالا، از جمله صداقت در فروش و گارانتی معتبر طولانی مدت می باشند.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *