آشفتگی در نیسان موتور با تغییر تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم

آشفتگی در نیسان موتور با تغییر تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم

بررسی‌های دقیق در دستور کار نیسان پس از ادعاهای کارلوس گوسن
• ادعاهای نامناسب توسط مدیرعامل نیسان، کارلوس گوسن، سوالاتی را در مورد نظارت هیئت مدیره در صنایع خودروسازی برانگیخت.
• گوسن در ۱۹ نوامبر به اتهام تخلف مالی دستگیر و در بازداشت به سر میبرد.
• به گفته جمی آلن مسئول امور آسیا، هئیت مدیره “مسئولیت محدود” دارند و نیسان باید تحقیقات گسترده‌ای در این رابطه انجام دهد.
آشفتگی در نیسان موتور ژاپنی درپی ادعای کلاهبرداری و تخلفات مدیرعامل این شرکت سوالاتی را درمورد شیوه نظارت بر هئیت مدیره این شرکت برانگیخته است. گوسن که از او مدت زیادی به عنوان ستاره صنعت خودروسازی در دنیا یاد میشد، ماه گذشته با ادعا سوءاستفاده مالی دستگیر شد. نزدیک به دو دهه پیش نیسان تحت رهبری گوسن، با خرید بخش زیادی از سهام این شرکت توسط خودروساز فرانسوی رنو توانست قدرتی تازه به‌دست آورد. اما با دستگیری وی در ۱۹ نوامبر با وجود اینکه هم‌چنان مدیر عامل رنو میباشد از هئیت مدیره نیسان و میتسوبیشی کنار گذاشته شد. او در توکیو در بازداشت به سر میبرد. بر طبق اطلاعات منابعی که نام آنها ذکر نشده است، گوسن اتهامات خود را رد کرده است. نقش نظارت هئیت مدیره نیز به این ترتیب زیر سوال برده شده است و اینکه آیا در این تخلفات هئیت مدیره نیز نقشی داشته‌اند؟
یک محقق حوزه اقتصادی ژاپن از دانشگاه کمبریج در این باره میگوید: نبود دستور رسمی و قضایی اجازه نمیدهد تا نقش هئیت مدیره در پرونده مشخص شود.
سهام شرکت‌های نیسان و میتسوبیشی در طول این ناآرامیها دچار نوسان شده است و این در حالیست که سود این شرکت‌ها نیز در گذشته با تغییر تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم دچار مشکل شده بود.
در حال حاضر آینده سهام این شرکت‌ها به نتایج بررسیها در مورد پرونده تخلفات گوسن وابسته خواهد بود.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *