آتش بس چین و ایالات متحده در جنگ تجاری

آتش بس چین و ایالات متحده در جنگ تجاری

پس از آنکه رییس جمهور ترامپ موافقت کرد که تعرفه های جدید را لغو کند و رییس جمهور زی جینپینگ متعهد شد تا خرید چین از محصولات امریکایی را افزایش دهد ایالات متحده امریکا و چین روز شنبه آتش بسی در جنگ تجاری شان اعلام کردند. هردو رییس جمهور هم چنین توافق کردند تا مذاکرات بیشتری برای حل اختلافات شدید بر سر تجارت داشته باشند.
مذاکرات در خلال یک شام کاری در محل ملاقات گروه ۲۰ انجام شد، و پیشرفت چشم گیری نداشت. هردو رهبر بر سر مسائل اساسی نظیر دسترسی بازار و قوانین تجارت اختلافات اساسی دارند و هیچ نشانی از عقب نشینی از مواضع در این دو دیده نمی شود.
اما، توافق ظاهری بین اقای ترامپ و اقای زی و به دنبال آن اعلام کاخ سفید مبنی بر “ملاقات بسیار موفق” ، توانست از شدت گرفتن درگیری های اقتصادی جلوگیری کند. این توافق به بازار اقتصادی و هم چنین کشاورزان امریکایی که نگران بیرون افتادن از چرخه اقتصادی بودند، اطمینانی برای بهبود بخشید.
در یک امتیاز قابل توجه، آقای ترامپ برنامه افزایش تعرفه ها تا ۲۵% را به تعویق انداخت و چین نیز توافق کرد تا تهیه محصولات کشاورزی، صنعتی و حوزه انرژی را افزایش دهد. چین در پی انتقام جویی، پس از اعلام تعرفه های ترامپ که از استیل تا محصولات الکترونیکی را هدف قرار داده بود، واردات این محصولات را به شدت کاهش داده بود.
هردو کشور یک مهلت ۹۰ روزه را برای رسیدن به توافق تجاری گسترده تر تعیین کردند و کاخ سفید اعلام کرد : چنانچه طی این مدت توافق مورد نظر حاصل نشود، اقای ترامپ تعرفه ها را تا ۲۵% افزایش خواهد داد.

start campaign

کسب‌و‌کار خود را در فضای آنلاین گسترش دهید.

آهن 20 سامانه ثبت آگهی رایگان

بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *